Izstāde ar fotomodeļiem – jauniešiem ar īpašām vajadzībām – šobrīd skatāma Rīgas Domē
Foto: Publicitātes foto

Ir tapusi unikāla fotoizstāde "Mirklis Citur", kurā fotomodeļi ir jaunieši ar īpašām vajadzībām. To radījusi Kurzemes fotogrāfe Ieva Benefelde. Izstāde jau pabijusi Kuldīgas Mākslas centrā, Eiropas Savienības mājā, Aizputes kultūras namā un tagad atceļojusi atpakaļ uz Rīgu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Projektā tika iesaistīti 10 jaunieši ar īpašām vajadzībām, kas darbojas "Fondā "Nāc līdzās!"" Viņi ir no dažādām Latvijas vietām – Rīgas, Babītes, Dobeles, Mālpils, Ādažiem, Aizputes un Kuldīgas. Katram no viņiem ir kāds funkcionāls traucējums, kas liedz dzīvi baudīt pilnā spektrā. Taču viņi ir atraduši nodarbes, kurās var sevi lieliski apliecināt un justies pilnvērtīgi un laimīgi, ziņo fonda vadītāja un izstādes idejas realizētāja Sarma Freiberga.

"Fotogrāfija ir viens no veidiem, kā mēs varam nodot informāciju citiem par sevi, saviem sapņiem, kā vēlamies redzēt sevi kaut uz īsu mirkli iedomātā tēlā. Caur fotogrāfiju, un īpaši tām pievienotajiem stāstiem, mēs varam nodot izstādes skatītājam informāciju, kas viņam palīdzēs labāk iepazīt un saprast cilvēkus ar īpašām vajadzībām," teic Freiberga.

Fotogrāfiju tapšanas vietas ir Kuldīgā vai tās apkārtnē. Vairākas fotogrāfijas tapušas Padures muižā, vēl citas – Snēpeles muižā.

Izstāde ar fotomodeļiem – jauniešiem ar īpašām vajadzībām – šobrīd skatāma Rīgas Domē
Foto: Publicitātes foto

"Vai tev kādreiz ir bijusi vēlme pamirkšķināt acis un ceļot laikā un telpā kaut uz mirkli? Katram no mums dažreiz gribas būt citur. Uzzināt, kāda ir sajūta, kad drosmes vējš iepūš musketiera cepures spalvā. Vai sadzirdēt, kā švīkst princeses kleitas apakšmala pret muižas deju grīdu, kad sper soli. Ļauties iztēlei un sapņiem! Prom no ikdienības! Mirkli būt kur citur," tā fotogrāfe Benefelde uzbur fotogrāfiju tapšanas gaisotni. Arī izstādes apmeklētāji varēs iepazīt "mirkli citur". Mirkli jauniešu ikdienā, ko atklās viņu pašu ierunāti stāsti, ko varēs noklausīties, izmantojot kvadrātkodu pie fotogrāfijām.

Izstādes kuratore – Krista Karlsone.

Ieeja bez maksas, ikviens būs gaidīts Rīgas Domes darba laikā. Izstāde būs atvērta līdz 11. novembrim.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.