Izstādē 'Skola 2020' skolēniem iespēja izmēģināt visdažādākās profesijas
Foto: Publicitātes foto

Jau šonedēļ Ķīpsalā norisināsies 26. starptautiskā izglītības izstāde "Skola 2020". No 28. februāra līdz 1. martam skolēni un studenti vienuviet varēs ne tikai uzzināt svarīgāko, viesojoties izglītības iestāžu stendos, bet arī izmēģināt roku visdažādākajās profesijās, informē "Skola 2020" pārstāvji.

Profesiju pielaikošana var būt kā izzinoša, tā aizraujoša. Lai neapmaldītos izstādes plašajā piedāvājumā, lūk, dažas interesantas iespējas!

Viss skaistumam

Ja vēlies strādāt skaistumkopšanas nozarē, tad pasākuma pārstāvji iesaka iegriezties imidža skolas-studijas "Unastyle" un profesionālās vidusskolas "RIMAN" stendā. Tur iegūsi ne tikai nepieciešamo informāciju par studiju programmām un nosacījumiem, bet arī tiksi pie skaista meikapa vai frizūras! Savukārt make-up ABC ikdienai demonstrēs un izglītības iespējām iepazīstinās Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā radošo industriju pārstāvji no Modes, stila un dizaina nodaļas.

Iejūties mediķa ādā

Vai vēlies zināt, kā ir būt neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķim un glābt cilvēku dzīvības? Izstādē "Skola 2020" iekāp, iespējams, savā topošajā darbavietā – neatliekamās palīdzības auto – un uzzini vairāk par šo profesiju! Latvijas Universitātes (LU) Paula Stradiņa Medicīnas koledža piedāvās pārbaudīt, vai vari atpazīt dažādas anatomiskās struktūras radioloģiskos izmeklējumos, bet LU Rīgas medicīnas koledža – praktizēties brūču šūšanā un injekciju veikšanā!

Sarunas par teātri

Latvijas Kultūras akadēmijas ekspozīcijā 28. februārī pulksten 12 Skatuves mākslas katedras vadītāja Zane Kreicberga uz sarunu aicinās Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktori Danu Bjorku un režisoru no Maskavas – Sergeju Golomazovu. Jau jūlijā sadarbībā ar teātri tiks uzņemti studējošie apakšprogrammā "Dramatiskā teātra aktiera māksla".

Satiec robotus

Ja tevi interesē robotika, tad izmanto lielisku iespēju – Transporta un sakaru institūta ekspozīcijā izmēģini savas prasmes cilvēkveidīgā robota NAO programmēšanā vai pārbaudi savas zināšanas prāta spēlē ar robotu UR3. Starp citu, cilvēkrobotu, ko radījuši inženierzinātņu studenti, varēs satikt arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas stendā. Savukārt Rīgas Tehniskās universitātes ekspozīcijā – uzspēlēt spēli "Krustiņi un nullītes" ar robotizētu manipulatoru. Bet ko izveidojuši Latvijas Lauksaimniecības universitātes zinātnieki? Robotu – nezāļu ierobežotāju! Tas spēj atšķirt ne tikai derīgos augus no nezālēm, bet arī likvidēt tās ar lāzeri.

Satiec sociālo tīklu zvaigznes

Latvijas Universitātes stendā visās trīs izstādes dienās apmeklētājus izklaidēs un uz aktivitātēm aicinās LU absolvente, "Instagram" personība un blogere Sindija Bokāne, bet Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola "RISEBA" 28. februārī pulksten 14.15 ir sarūpējusi tikšanos ar platformas "TikTok" zvaigznēm Latvian Sisters, kuras dalīsies ar savu pieredzes stāstu.

Ienirsti virtuālajā realitātē

Interesē IT un jaunās tehnoloģijas? Nāc uz izstādi "Skola 2020" un uzzini ne vien par studiju iespējām šajā jomā, bet arī pārliecinies, ko spēj studenti! Piemēram, Vidzemes Augstskolas stendā varēs uzspēlēt acu skatiena izsekošanas spēli, kurā Vidzemes Augstskolas augi ir jāglābj no milzīgiem krusas graudiem. Starp citu, spēles izstrādāju Andri Ivanovu, Vidzemes Augstskolas studentu, skolēni varēs sastapt 28. februārī un 1. martā. Studentu radītas videospēles varēs izmēģināt arī Ekonomikas un kultūras augstskolas stendā. Bet Valsts izglītības attīstības aģentūras stendā būs ne vien noderīga informācija par izglītības iespējām Latvijā un Eiropā, bet būs arī iespēja ar virtuālās realitātes briļļu palīdzību paviesoties trīs uzņēmumos, kuri strādā ar jaunākajām tehnoloģijām: "Schneider Electric" (elektronika, robotika), "Baltic 3D" (3D printēšana) un "Towerhex" (virtuālās realitātes spēles).

Bet tas vēl nav viss! Daudz izzinoša un aizraujoša piedāvās arī pārējie izstādes "Skola 2020" dalībnieki. Ogres tehnikums aicinās izmēģināt mežizstrādes simulatoru, digitālos gleznošanas rīkus un izveidot datorspēles vidi. Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija aicinās izmēģināt karavīra ekipējumu, Novikontas Jūras koledža – iejusties kuģa stūrmaņa profesijā, bet Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma Pārtikas produktu ražošanas un ēdināšanās nodaļas audzēkņi – prezentēs pašu gatavotus gardumus un iepazīstinās ar garšu daudzveidību. Iepazīsties ar plašo pasākumu programmu šeit.

Vienlaikus ar izstādi "Skola 2020" Ķīpsalā notiks "Latvijas Grāmatu izstāde 2020", kas piedāvās tikties ar iemīļotiem rakstniekiem, baudīt autoru lasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos un iepazīties ar izdevniecību jaunumiem. Izstādi var apmeklēt bez maksas ar "Skolas 2020" ieejas biļeti.

Norises vieta: Starptautiskais izstāžu centrs, Ķīpsalas iela 8, Rīga. Darbal aiks: 28.–29. februāris no pulksten 10 līdz pulksten 18, 1. marts no pulksten 10 līdz pulksten 17 . Biļetes: vienai personai – 5 eiro, grupas biļetes – 4 eiro.

Tags

Ķīpsala Skola
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form