Foto: Publicitātes foto
Ģimenes ārsti pašlaik ir ļoti noslogoti, kā zināms, arī neatliekamās medicīniskās palīdzības ierašanās nepieciešamība tiek rūpīgi izvērtēta, tādēļ svarīgi zināt, ka ir iespējas arī Covid-19 gadījumā ārstu izsaukt uz mājām, lai objektīvi uz vietas vērtētu situāciju. Šādu palīdzību piedāvā, piemēram, Veselības centru apvienība (VCA) Rīgā un Pierīgā.

Dodoties pie pacientiem, VCA ārstu vērojumi liecina, ka pašlaik pacientus visvairāk uztrauc iespējamā saslimšana ar Covid-19, savukārt, ja laboratoriski šis vīruss ir jau apstiprināts, tad ir satraukums, kā pietiekami operatīvi saņemt ārsta palīdzību – arī psiholoģisku atbalstu sev un tuviniekiem.

"VCA mediķi īpašu uzmanību pievērš tieši Covid-19 slimības izraisītajiem simptomiem, kā arī blaknēm, un praksē ir apstiprinājies, ka ārsta vizīte mājās un veiktās manipulācijas daudziem palīdz novērtēt slimības gaitu, kā arī atvieglo atveseļošanos. Ģimenes ārsti pašlaik ir ļoti noslogoti, kā zināms, arī neatliekamās medicīniskās palīdzības ierašanās nepieciešamība tiek rūpīgi izvērtēta, tādēļ šajos sarežģītajos apstākļos mēs spējam atbalstīt kolēģus un pacientiem pēc nepieciešamības operatīvi palīdzam gan darbdienās, gan brīvdienās. Sniedzam gan konsultācijas, gan diagnostiku mājās, tā ne tikai mierinot pacienta un viņa tuvinieku satraukumu, ārstējot, bet atsevišķos gadījumos paglābjot no kritiskas situācijas," uzsver VCA "Aura Premium" nodaļas vadītāja, internās medicīnas ārste Inga Orleāne.

VCA medicīnas personāla brigādei ierodoties mājas vizītē, sertificēts ārsts novērtē pacienta veselības stāvokli, veic elektrokardiogrāfiju, ar pulsa oksimetru nosaka hemoglobīna skābekļa piesātinājumu asinīs, atbild uz neskaidrajiem jautājumiem un konsultē ātrākam un komfortablākam atveseļošanās procesam. Reizēm pacientam nepieciešams arī veikt citas manipulācijas – injekcijas un infūzijas, izrakstīt recepti nepieciešamajiem medikamentiem, izsniegt nosūtījumu uz datortomogrāfiju u. c. un pat palīdzēt pēc iespējas drīzāk pierakstīties uz kāda izmeklējuma saņemšanu.

"VCA ir pieejama arī rehabilitācijas programma pēc pārslimota Covid-19, tādējādi nereti mājvizītē apmeklētos pacientus satiekam vēlreiz – bet nu jau pie mums poliklīnikā. Konsultācijas laikā speciālists izstrādā individuālu rehabilitācijas programmu, kurā var būt iekļauti tādi pakalpojumi kā kardiolodzes tests, nodarbības fizioterapeita uzraudzībā, fizikālās terapijas nodarbības un citas manipulācijas. Novērojam, ka pacienti bieži fiziski nevar uzsākt aktīvu rehabilitāciju izteikta nespēka un slimības blakņu vai komplikāciju dēļ. Tādēļ ir iespēja saņemt arī agrīno rehabilitāciju pēc Covid-19 – inhalācijas, infuziozās injekcijas," stāsta VCA poliklīnikas "Aura" direktore Anita Kamenščikova.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!