Jauniešiem jūlijā piedāvā daudzveidīgas starptautiskas un vietējas aktivitātes
Foto: Shutterstock

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) šā gada jūlijā piedāvā plašu pasākumu un mācību klāstu jauniešiem un darbā ar jaunatni iesaistītajiem gan Latvijā, gan Itālijā, Rumānijā un citviet Eiropā. Iespēja apmeklēt diskusiju "Vai jaunieši var izglābt pasauli?" festivālā "LAMPA", pieteikties "Projektu nakts 2022" festivālam, starptautiskam "Eiropas Solidaritātes korpuss" dalīborganizāciju pasākumam un vairākām vērtīgām mācībām

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Bezmaksas vasaras festivāls "Projektu nakts 2022"

Atzīmējot "Erasmus+" 35 gadu jubileju un Eiropas Jaunatnes gadu, jaunieši aicināti pieteikties radošam, jaudīgam un iedvesmas pilnam vasaras festivālam "Projektu nakts 2022", kas norisināsies 4. un 5. augustā Siguldā. Ja esi jaunietis, kurš vēlas vasarā izmēģināt ko nebijušu un apgūt jaunas prasmes, vai arī jaunietis, kuram ir projekta ideja, taču vajadzīga palīdzība tās noformulēšanā un īstenošanā, – šī ir lieliska iespēja, ko nevar laist garām! Reģistrēties "Projektu nakts" pasākumam līdz 1. jūlijam, aizpildot tiešsaistes anketu .

Diskusija "Vai jaunieši var izglābt pasauli?"

Savukārt 2. jūlijā no pulksten 12 līdz 13.30, sarunu festivālā "LAMPA" jaunieši un citi interesenti aicināti pievienoties JSPA diskusijai "Vai jaunieši var izglābt pasauli?", kas tiek rīkota Eiropas Jaunatnes gada īstenošanas laikā. Diskusijā kopā ar dalībniekiem – Ralfu Eilandu, Artūru Medni, Randu Ķeņģi un Kristapu Zaļo, kā arī moderatori Ievu Strazdiņu, tiks meklētas atbildes uz jautājumiem:

  • Vai un kā jauniešu izmantotās pilsoniskās tiesības un pienākumi veicina/iznīcina demokrātiju?
  • Kādi rīki ir jauniešu rokās, lai mainītu pasaules virzību?

Vairāk informācijas par diskusiju JSPA tīmekļa vietnē.

Brīvprātīgā darbs vasarā Eiropā – ap 70 dažādu iespēju


Papildu iesakām jauniešiem, kuri ir sasnieguši 18 gadu vecumu un vēlas izmantot brīvprātīgā darba iespējas Eiropā, ieskatīties "Eiropas Solidaritātes korpuss" datubāzē. Tur, periodā no 1. jūlija līdz 31. augustam, pieejami ap 70 brīvprātīgā darba piedāvājumi vairāk nekā 20 dažādās valstīs, piemēram, Grieķijā, Bulgārijā, Portugālē, Francijā, Itālijā, Spānijā u.c. Arī piedāvāto tēmu klāsts ir daudzveidīgs, kas sniedz iespēju katram atrast sev atbilstošāko, – sākot no vides ilgtspējas un zaļā dzīvesveida, līdz kultūras un sporta jautājumiem.

Iespējas jaunatnes jomā iesaistītajiem


Lai veiksmīgi izstrādātu un sagatavotu Sadarbības partnerības projektu pieteikumu programmā "Erasmus+", JSPA aicina organizāciju pārstāvjus pieteikties klātienes mācībām par Sadarbības partnerības projektu izstrādi. Mācības paredzēts organizēt divos līmeņos. Pieteikšanās līdz 10. jūlijam, aizpildot tiešsaistes anketu.

Tāpat jaunatnes jomas pārstāvjiem, sākot ar 1. jūliju, JSPA piedāvā iespēju pieteikt dalību četrās starptautiskās tiešsaistes un klātienes mācībās, kas norisināsies 2022. gada septembrī, oktobrī un novembrī, kā arī 2023. gada martā. Mācības piedāvā programmas "Erasmus+" ārvalstu nacionālās aģentūras Lietuvā, Rumānijā, Vācijā un Itālijā sadarbībā ar "SALTO-YOUTH" mācību resursu centru. Plašāku informāciju par šo visu meklē JSPA mājaslapā.

Izlaidīs piemiņas monētu par godu programmas "Erasmus+" 35. gadadienai


Šī gada 1. jūlijā aprit Eiropas Komisijas (EK) programmas "Erasmus+" dibināšanas 35. gadadiena. Tam par godu Eirozonas valstu centrālās bankas, tostarp arī Latvijas Banka 1. jūlijā izlaidīs divu eiro piemiņas monētu.

Kopš programmas uzsākšanas 1987. gadā "Erasmus+" ir izmantojuši aptuveni 10 miljoni ES iedzīvotāju. 2014. gadā programma pārsaucās no "Erasmus" uz "Erasmus+", jo tajā tika apvienotas iepriekš īstenotās programmas ne tikai augstākajā izglītībā, bet arī citos izglītības sektoros, piemēram, skolu, profesionālās izglītības, pieaugušo izglītības, jaunatnes un sporta jomā. ES izglītības programmas Latvijā sāka darboties pēc kļūšanas par ES kandidātvalsti 1998. gadā.

Par JSPA


JSPA darbojas kopš 1999. gada. Tā ir Izglītības un zinātnes ministres pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību.JSPA administrē dažādas starptautiskas un nacionālas programmas: "Erasmus+"; "Eiropas Solidaritātes korpuss", Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem "Eurodesk", "eTwinning", Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, Jauniešu garantijas projektu "Proti un dari!".

Tags

Erasmus+ Izglītība Izglītības un zinātnes ministrija Jaunietis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form