Jauniešiem piedāvā lekcijas par astoņām kino vēsturē nozīmīgām filmām
Foto: Publicitātes foto

Kinoteātrī "Kino Bize" organizētā kino skola jauniešiem jaunajā mācību semestrī piedāvā lekciju ciklu "Filma tuvplānā", kura laikā būs iespējams izzināt astoņas kino vēsturē nozīmīgas filmas. Nodarbības norisināsies no septembra līdz decembrim katru otro ceturtdienu, un uz tām aicināti pieteikties jaunieši vecumā no 12 līdz 16 gadiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jaunā mācību semestra cikls "Filma tuvplānā" būs veltīts astoņām ļoti dažādām, taču kino vēsturē būtiskām filmām, un tā būs padziļināta katra lektora izvēlētā meistardarba izpēte. Lekcijas, ņemot vērā jauniešu ieteikumus, tiks papildinātas ar slēgtiem kino seansiem un uzdevumiem. Ikviens varēs izmēģināt roku kino kritikā, rakstot recenzijas, veidojot video esejas un podkāstu ierakstus. Kinolektorija abonements var kalpot kā lieliska dāvana skolēniem jaunajā mācību gadā – mājīgā kinoteātra telpās klātienē būs iespēja iepazīties ar citiem vienaudžiem, kopā skatīties filmas, reflektēt par redzēto un trenēties rakstīt par kino.

Antuāna Duanela kino skolai šis būs trešais mācību gads. Lekciju dalībnieki atsauksmēs ir atklājuši, ka šīs nodarbības viņus mudinājušas vairāk skatīties filmas, analizēt redzēto, tāpat arī biežāk lasīt kino kritikas un recenzijas. Vairāki jaunieši pēc dalības kino skolā izteikuši vēlmi arī savu nākotni saistīt ar kino jomu.

Lekcijas šogad pasniegs filmu pētnieki, veidotāji un kino mīļi: Viktors Freibergs, Daniela Zacmane, Dārta Ceriņa un Adriāna Roze. Jaunieši aicināti pieteikties neatkarīgi no viņu priekšzināšanām par kino. Pirmā nodarbība notiks jau 9. septembrī pulksten 17.

Cikla "Filma tuvplānā" plānotās lekcijas:

  • 9. septembris pulksten 17 – Viktors Freibergs. "Trakais Pjēro", rež. Žans Liks Godārs;
  • 30. septembris pulksten 17 – Dārta Ceriņa. "Kess", rež. Kens Loučs;
  • 14. oktobris pulksten 17 – Adriāna Roze. "Ģenerālis", rež. Basters Kītons, Klaids Brakmans;
  • 28. oktobris pulksten 17 – Daniela Zacmane. "Logs uz sētu", rež.: Alfreds Hičkoks;
  • 11. novembris pulksten 17 – Dārta Ceriņa. "Ābols upē", rež. Aivars Freimanis;
  • 25. novembris pulksten 17 – Adriāna Roze. "Velosipēdu zagļi", rež. Vitorio De Sika;
  • 9. decembris pulksten 17 – Daniela Zacmane. "Izklaides laiks", rež. Žaks Tatī;
  • 16. decembris pulksten 17 – Dārta Ceriņa. "Fanija un Aleksandrs", rež. Ingmars Bergmans.


Kino skolas lekciju ciklam iespējams pieteikties, rakstot uz kino@kinobize.lv.

Abonementa cena uz visām nodarbībām jauniešiem ir 100 eiro. Līdz ar tā iegādi kino skolas biedriem tiek piešķirtas atlaides pirkumiem kinoteātrī, kā arī brīvbiļetes uz klātienes seansiem. Pieteikties kino skolai iespējams līdz 7. septembrim. Vietu skaits ierobežots!

Lekcijas kinoteātrī būs iespējams apmeklēt personām, kuras ir vakcinētas pret Covid-19, kuras ir pārslimojušas Covid-19 pēdējo sešu mēnešu laikā vai ar negatīvu Covid-19 testu (par derīgiem tiek uzskatīti arī testi, ko jaunieši veiks skolās).

Vairāk informācijas meklē šeit.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Jaunietis Kino Bize Kino
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form