Jauniešus mudina radīt mūsdienīgu un patriotisku skaņdarbu
Foto: Jason Devaun / cc

Atzīmējot Latvijas valsts himnas autora Baumaņu Kārļa 180. gadadienu, Valsts kanceleja aicina jauniešus iesaistīties konkursā "Skani Latvijai!", radot jaunu, mūsdienīgu un patriotisku skaņdarbu. Konkursam var pieteikties līdz 21. septembrim.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Pērn Valsts kanceleja sadarbībā ar heraldikas ekspertiem izveidoja stāstu par vienu no Latvijas nacionālajiem simboliem - Latvijas ģerboni. Šogad turpinām aktualizēt Latvijas simbolus. Jau oktobrī interesentiem stāstīsim un rādīsim nezināmo par Baumaņu Kārli un Latvijas valsts himnu. Mēs aicinām jauniešus parādīt savu patriotismu un sacerēt patriotisku dziesmu, līdzīgi kā to savulaik darīja Baumaņu Kārlis," par konkursa mērķi stāsta Valsts kancelejas direktora vietniece valsts pārvaldes komunikācijas jautājumos, Komunikācijas departamenta vadītāja Laine Kučinska.

"Jauniešos patriotismu nevar ieaudzināt mehāniski, tikai viņu pašu rosīšanās un savu jaunrades spēju izmantošana var dot vēlamos rezultātus. Ceru, ka šī konkursa gaitā varēs ieraudzīt, ka mūsdienu jaunatnes patriotisms ir gan atskats uz akadēmiskām vērtībām, gan arī jauns skats uz neordinārām radošām idejām," par konkursa gaidāmajiem rezultātiem stāsta viens no konkursa žūrijas dalībniekiem, komponists un diriģents Andris Vecumnieks.

Konkursā var piedalīties jaunieši trīs vecuma grupās: 14 - 16 gadi, 17 - 20 gadi un 21 - 25 gadi. Piedalīties var gan individuāli, gan grupās. Skaņdarbu var radīt no jauna – rakstot dzeju un mūziku, gan arī izmantojot citu autoru sarakstīto. Šādā gadījumā ir jāņem vērā Autortiesību likuma 36. pantā noteiktās autortiesības.

Konkursam iesniegto skaņdarbu vērtēšanai piesaistīta kompetenta un daudzpusīga žūrija - komponists un aranžētājs Kārlis Lācis, komponists un diriģents Andris Vecumnieks, dzejnieks Jānis Vādons, grupa "The Sound Poets" un radio "Naba" direktors Madars Štramdiers.

Katras vecuma grupas uzvarētājam būs iespēja savu skaņdarbu ierakstīt profesionālā skaņu studijā, tādējādi iegūstot unikālu pieredzi un augstas kvalitātes audio ierakstu savam aranžējumam.

Ar konkursa "Skani Latvijai!" nolikumu vai iepazīties šeit, pieteikuma anketa meklējama šeit.

Tags

Kārlis Lācis Radio Naba The Sound Poets Valsts kanceleja
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form