Foto: Shutterstock

Bērna ienākšana pasaulē ir nozīmīgs notikums ikviena pāra dzīvē. Taču vienlaikus tie ir arī jauni pienākumi, lomas un atbildība, kas nereti var izraisīt stresu, neziņu, trauksmi un pat nopietnākus psihiskos traucējumus. Lai veicinātu grūtnieču un jauno vai topošo vecāku prasmes, zināšanas un praktiskās iemaņas psihiskās veselības saglabāšanā un uzlabošanā, Veselības ministrija sadarbībā ar veselības centru "Vivendi" aicina uz bezmaksas izglītojošu un praktisku nodarbību ciklu "Es, mēs un mūsu mazulis. Emocionālie izaicinājumi un risinājumi topošiem un jaunajiem vecākiem".

"Grūtniecība un mazuļa piedzimšana ir īpašs notikums, neatkarīgi no tā, vai ģimenē ienāk pirmais vai ceturtais bērniņš. No emocionālās veselības viedokļa tas ir arī izaicinājumiem bagāts laikposms gan jaunajām māmiņām un tētiem, gan visai ģimenei kopumā. Jauno vecāku emocionālā labsajūta ir būtiska mazuļa sekmīgai attīstībai un labsajūtai ne tikai agrīnajos dzīves gados, bet arī ilgtermiņā. Tāpēc šis ir laiks, kad jaunajiem vecākiem jāpievērš īpaša uzmanība savai emocionālajai pašsajūtai, lai laikus atpazītu psiholoģiskās un praktiskās grūtības un būtu gatavi pārvarēt tās pašu spēkiem vai ar attiecīgo speciālistu palīdzību," stāsta veselības centra "Vivendi" psihiatre Liena Lapiņa.

Bezmaksas nodarbību cikla "Es, mēs un mūsu mazulis. Emocionālie izaicinājumi un risinājumi topošiem un jaunajiem vecākiem" mērķis ir veicināt grūtnieču un jauno vai topošo vecāku prasmes, zināšanas un iemaņas psihiskās veselības saglabāšanā un uzlabošanā, skaidrojot psihiskās veselības nozīmi un piedāvājot dažādus praktiskus risinājumus savas psihiskās veselības veicināšanai.

"Kad mazulis sāk iepazīt pasauli, ir būtiski, lai vecāki būtu stiprs emocionālais atbalsts, kas palīdz bērnam izzināt jauno vidi. Ģimenei ir nozīmīga loma bērna personības attīstībā, tāpēc jo īpaši svarīgi jaunajiem un topošajiem vecākiem ir pievērst uzmanību savam dzīvesveidam, būt zinošiem un jau laikus spēt atpazīt savas psihoemocionālās grūtības, nepieciešamības gadījumā meklējot speciālistu atbalstu," saka ārste-psihoterapeite, Latvijas Ārstu psihoterapeitu asociācijas prezidente Gunta Andžāne.

Piecu bezmaksas nodarbību ciklā dalībnieki apgūs gan psihiskās veselības teorētiskos aspektus, gan varēs risināt dažādas praktiskās situācijas un veikt sevi izzinošas aktivitātes, lai ikdienā spētu rast risinājumu sarežģītās situācijās, veidotu veselīgu emocionālo saikni ar mazuli un rūpētos par savu emocionālo labsajūtu. Šīs izglītojoši praktiskās nodarbības tiek organizētas attālināti – tiešsaistes formātā. Apmācību programmu realizē veselības centrs "Vivendi".

Pieteikšanās nodarbībām šeit.
Papildu informācija šeit.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!