Jelgavā bērnu rotaļu laukumus vēl neslēdz, aicina lietot dezinfekcijas līdzekļus
Foto: LETA

Jelgavā bērnu rotaļu laukumi un aktīvās atpūtas laukumi pašlaik netiek slēgti, bet to apmeklētāji aicināti lietot personīgos dezinfekcijas līdzekļus un ievērot distanci, informē pilsētas pašvaldība.

Reaģējot uz Latvijā izsludināto ārkārtas stāvokli un pildot žurnālistikas misiju informēt un izglītot lasītāju, visas turpmākās DELFI publikācijas par koronavīrusa izraisīto slimību “Covid-19” būs pieejamas bez maksas.

Pašvaldības iestāde "Pilsētsaimniecība" skaidroja, ka pie visiem laukumiem tiek izvietotas informatīvās zīmes par laukumu izmantošanu ārkārtējās situācijas laikā, lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību.

Ņemot vērā ārkārtējo situāciju, vecākiem jāizvērtē nepieciešamība un riski ar bērniem apmeklēt bērnu rotaļu laukumus, savukārt pieaugušajiem un jauniešiem - aktīvās atpūtas laukumu un āra trenažieru izmantošana, norāda vietvara. Bērnu rotaļu laukumā un aktīvās atpūtas laukumā jāievēro divu metru distance no citiem apmeklētājiem un sapratīgā attālumā jāuzgaida, kamēr cits apmeklētājs izmanto laukuma aprīkojumu.

Apmeklējot laukumu, pēc iespējas jānodrošina sevi un bērnus ar dezinfekcijas līdzekļiem un pirms rotaļu iekārtu vai trenažiera izmantošanas tie jāapstrādā ar šo līdzekli.

Jau ziņots, ka saistībā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju lielo pilsētu pašvaldības slēdz vai aicina neizmantot bērnu rotaļu laukumus.

"Bērnu rotaļu laukumi ir iekļauti patrulēšanas maršrutos un Rīgas Pašvaldības policija uzrauga, lai netiktu pārkāpti ierobežojumi. Ja tiek konstatēts pārkāpums, tad uz notikuma vietu tiek saukta Valsts policija," situāciju galvaspilsētā skaidro Rīgas pašvaldība.

Daugavpils dome ievieš aizliegumu apmeklēt lielus bērnu rotaļu laukumus. Kopumā Daugavpilī slēgti 25 bērnu rotaļu laukumi. Komunālās saimniecības pārvalde lūdz iedzīvotājus ar sapratni attiekties pret ierobežojumiem un paskaidrot bērniem par nepieciešamību ievērot noteikumus.

Savukārt Ventspilī bērnu rotaļu laukumi pašlaik netiks slēgti, tomēr vecākiem pašiem jāizvērtē, vai un kad laukumus apmeklēt.

Tāpat vēstīts, ka līdz 14. aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Ir aizliegti visi sabiedrībai publiski pieejami svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumi, kas tostarp notiek naktsklubos un diskotēkās, kā arī aizliegtas sapulces, gājieni, piketi un reliģiskās darbības veikšana pulcējoties.

Tāpat ir ierobežota neorganizēta pulcēšanās kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus, kā arī noteikti citi ierobežojumi.

Tags

Koronavīruss Covid-19
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form