Jelgavas glābējsilīte aicina palīgā psihologu darbam pie diennakts palīdzības tālruņa
Foto: Publicitātes foto

Pateicoties ziedotāju atsaucībai un ceļu būvniecības sabiedrības IGATE atbalstam uzsākti būvniecības darbi pie Jelgavas glābējsilītes izveides, kuru plānots pabeigt augusta otrajā pusē, Jelgavas pilsētas slimnīcas teritorijā.

Līdz ar aktīvi notiekošajiem būvdarbiem aicinām atsaukties krīzes centrus un psihologus, kuri ir gatavi nodrošināt diennakts palīdzības tālruni Zemgales teritorijā.

Projekts BabyBox – vieta bērna dzīvībai Glābējsilītes izveidē Jelgavā aicina iesaistīties krīzes centrus un psihologus, kuri būtu gatavi brīvprātīgi ar tālruņa palīdzību, nepieciešamības gadījumā, sniegt diennakts morālo atbalstu un palīdzību krīzes un bezizejas situācijā nonākušajiem jaundzimušā vecākiem, lai rastu kopīgu atrisinājumu esošajai situācijai.

Laura Zvirbule, projekta BabyBox vadītāja, sabiedrisko attiecību kompānijas "Divi Gani" valdes locekle : "Pie katras Glābējsilītes ir diennakts atbalsta tālrunis. Uz to mēs aicinām zvanīt ikvienu, kuram ir nepieciešama palīdzība, lai paliktu kopā ar savu jaundzimušo. Mēs meklējam cilvēkus, kuri ir gatavi reaģēt krīzes situācijā un palīdzēt, kad tas ir nepieciešams. Liepājā pie Glābējsilītes ir ginekologa Armanda Treimaņa telefons, Madonā pašvaldības deputāta Kaspara Udrasa telefons, bet citviet Latvijā šo pienākumu ir uzņēmusies pašvaldība vai kāds no krīzes centriem."

Pateicoties ziedojumu kampaņai "Palīdzi izglābt bērna dzīvību – ziedo Glābējsilītes izveidei Jelgavā", kas februāra mēnesī tika rīkota sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu, saziedoti 8744,49 eiro. Trūkstošos 5000 eiro projektam ziedoja ceļu būvniecības sabiedrība IGATE, ar kuras labvēlību arī norit Glābējsilītes būvniecība Jelgavā.

Kopš 2009.gada Latvijā izvietotas septiņas Glābējsilītes jeb Baby Box, kuras kalpo kā vietas, kurās vecāki, dažādu apstākļu un motīvu vadīti, var anonīmi atteikties no sava mazuļa. Saulgriežu svētu laikā, pirmo reizi projekta vēsturē, piecu dienu laikā Glābējsilītēs ievietoti trīs mazuļi. Kopš 2009. gada glābējsilītēs Latvijā kopumā ievietoti 28 bērni.

Tags

Baby Box Jelgava Jelgavas pilsētas slimnīca

Comment Form