Jelgavas slimnīcā slēdz Bērnu nodaļu, ārstēšanu nodrošina dienas stacionārā
Foto: Publicitātes foto

19. oktobrī pulksten 18 tika slēgta Jelgavas pilsētas slimnīcas Bērnu nodaļa, taču medicīniskā palīdzība mazajiem pacientiem Jelgavas slimnīcā tiks nodrošināta arī turpmāk. Lai nodrošinātu stacionāro pediatrijas pakalpojumu pieejamību, slimnīcā izveidots dienas stacionārs. Darbu tas sāks 20. oktobrī un būs atvērts katru darbdienu no pulksten 8 līdz 16. Tāpat slimnīcā tiks nodrošināta diennakts neatliekamā medicīniskā palīdzība slimnīcas Uzņemšanas nodaļā. Lai bērns saņemtu medicīnisko palīdzību dienas stacionārā, jāvēršas slimnīcas Uzņemšanas nodaļā, kur pediatrs novērtēs bērna veselības stāvokli un sniegs rekomendācijas par turpmāko ārstēšanu. Ja būs nepieciešama diennakts medicīniskā uzraudzība, pacients tiks novirzīts uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līdz ar straujo Covid-19 saslimstības pieaugumu valstī un kritisko epidemioloģisko situāciju Valsts operatīvā medicīniskā komisija nolēma no 19. oktobra pulksten 18 slēgt Jelgavas pilsētas slimnīcas Bērnu nodaļu. Šāds lēmums pieņemts tādēļ, ka valstī tiek meklēti papildu resursi Covid-19 pacientu uzņemšanai. Slēdzot Bērnu nodaļu, slimnīcā tiks izveidotas vēl 20 Covid-19 pacientu aprūpes gultas.

Lai Jelgavas slimnīcā tomēr nodrošinātu stacionāro pediatrijas pakalpojumu pieejamību, kamēr Bērnu nodaļa slēgta, Ambulatorajā nodaļā izveidots dienas stacionārs, kur tiks ārstēti mazie pacienti. Tas iekārtots Ķirurģijas nodaļas dienas stacionāra telpās, un tur ir 11 gultasvietas. "Šobrīd, kad atcelti plānveida medicīnas pakalpojumi, Ķirurģijas nodaļai dienas stacionārs nav nepieciešams, tāpēc tā vietā, lai nodrošinātu stacionāros pediatrijas pakalpojumus Jelgavas un tuvākās apkārtnes bērniem, esam izveidojuši dienas stacionāru mazajiem pacientiem," skaidro slimnīcas valdes loceklis Kārlis Smilga.

Dienas stacionārā palīdzība mazajiem pacientiem tiks sniegta katru darba dienu no pulksten 8 līdz 16. "Ja bērnam ir nepieciešama medicīniskā palīdzība, vecākiem jāvēršas slimnīcas Uzņemšanas nodaļā, kur mazo pacientu apskatīs pediatrs, izvērtējot, kāda ārstēšana ir nepieciešama. Pediatrs arī noteiks, vai pietiek ar ārstēšanos mājās, ievērojot ārsta rekomendācijas, vai nepieciešams ārstēties dienas stacionārā, vai vajadzīga diennakts uzraudzība, ko nodrošinās Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā," stāsta Bērnu nodaļas ārste Raita Kusiņa, uzsverot, ka bērniem palīdzība Jelgavas slimnīcā tiek sniegta visu diennakti. "Izvērtējot situācijas nopietnību, vecākiem ir vai nu jāizsauc Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, vai pašiem jāvēršas slimnīcas Uzņemšanas nodaļā jebkurā diennakts laikā," skaidro R.Kusiņa.

Viņa norāda, ka dienas stacionārā tiks nodrošinātas inhalācijas, intravenozā sistēma, analīžu veikšana, ultrasonogrāfija, rentgens, pulsa mērījumi, monitorēts skābekļa daudzums organismā un veiktas citas manipulācijas. "Vienīgā atšķirība no Bērnu nodaļas ikdienas darba – dienas stacionārā nevarēsim nodrošināt stacionēšanās iespēju un diennakts uzraudzību," skaidro ārste. Viņa norāda, ka ārstēšanai dienas stacionārā nevajag ģimenes ārsta nosūtījumu, jo nepieciešamību izvērtēs slimnīcas Uzņemšanas nodaļas pediatrs.

Ja bērnam ir stipra vemšana vai caureja, Jelgavas slimnīca vecākus pēc palīdzības aicina vērsties uzreiz Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā. "Tās ir infekciju slimības, un zarnu vīrusi ir ļoti lipīgi. Slimnīcā dienas stacionārā šobrīd mums nav iespējas šādus pacientus izolēt no pārējiem," skaidro R.Kusiņa.

Jāatgādina, ka no pagājušā gada 6. novembra līdz šā gada 15. jūlijam Jelgavas pilsētas slimnīcā Bērnu nodaļa jau bija slēgta, tur izvietojot Covid-19 pacientus.

"Šā brīža epidemioloģiskajā situācijā, kad vien iespējams, gan ģimenes, gan ārsti izmanto iespēju bērnus neievietot slimnīcā, bet gan ārstēšanos turpināt dienas stacionārā," stāsta K.Smilga. Pirms nodaļas slēgšanas Bērnu nodaļā ārstējās divi pacienti – viens nosūtīts ārstēšanai uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu, bet otram noteikta ārstēšanās dienas stacionārā.

Šobrīd noteikts, ka šādas izmaiņas slimnīcas darbā būs spēkā līdz 2022. gada 11. janvārim.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Dzīve Covid-19 pandēmijas laikā Bērnu klīniskā universitātes slimnīca Jelgava
0
Bērnu veselība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form