Juris Gulbis iedvesmo skolēnus domāt inovatīvi
Foto: F64

4.februārī "Iespējamās misijas" akcijas "Iedvesmo mācīties!" ietvaros pie Rīgas Ostvalda vidusskolas 11.klases skolēniem viesojās "Lattelecom" valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis. Viesskolotāja mācību stundas nosaukums bija "Inovācijas. No vecmāmiņas telefona līdz Eiropas labākajam internetam", portālam "Delfi" vēsta akcijas rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Juris Gulbis uzstājās ar iedvesmojošo lekciju par inovatīvo domāšanu, dažādu profesiju pieprasījumu darba tirgū un dalījās ar savu profesionālo pieredzi. Viņš uzsvēra, ka dabaszinātņu, IKT un inženierzinātņu speciālisti ir un būs pieprasīti Latvijā arī nākotnē. Turklāt Juris Gulbis atzīmēja, ka svarīga loma ir arī valodu pārzināšanai, komunicēšanas un socializēšanās prasmēm: "Nekad nevar zināt, kurš kontakts novedīs pie sadarbības līguma." Kopumā Juris Gulbis motivēja skolēnus laicīgi aizdomāties par turpmākās izglītības un karjeras izvēli, kā arī jau tagad izvirzīt savus dzīves mērķus. Lekcijas beigās skolēni aktīvi iesaistījās diskusijā, apspriežot nosacījumus, kuriem jāizpildās, lai kļūtu tikpat veiksmīgs kā Juris Gulbis.

Skolēnu atziņas pēc Jura Gulbja vadītās stundas:

  • "Aizraujoša un interesanta lekcija. Ļoti iedvesmoja atklātība un centība dalīties ar mums ar savām zināšanām no dažādām jomām. Ceru, ka tādu lekciju būs vairāk."
  • "Paldies par interesanti pavadīto stundu, iedvesmojošām idejām un dalīšanos ar savu profesionālo pieredzi. Es vēl nezinu, par ko es gribu kļūt, ko gribu sasniegt savā dzīvē, bet lekcija lika man aizdomāties par to, ka jau tagad vajag sākt darīt kaut ko, virzīties uz priekšu, domāt par nākotni."
  • "Interesanta un noderīga lekcija, kas motivē aizdomāties par nākotni. Man patīk, ka mūsu skolā tiek rīkotas tādas stundas."
  • "Šī tikšanās nostiprināja manu uzskatu, ka ir nepieciešams iegūt pamatīgu izglītību".
  • "Bija noderīgi uzzināt par profesijām, kas ir pieprasītas šodien un būs pieprasītas nākotnē. Pārsteidza, ka Latvijā ir nepieciešami tik daudzi inženieri."

"Bērni ir vislabākā investīcija," mācību stundas laikā uzsvēra "Lattelecom" valdes priekšsēdētājs.

No 2. līdz 6.februārim visā Latvijā norisinās "Iespējamās misijas" akcija "Iedvesmo mācīties!", kuras ietvaros vairāk nekā 20 atzītākie savas jomas profesionāļi, tostarp arī Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, dodas uz kādu no Latvijas skolām, lai tur iejustos skolotāja godā. Skolēniem šī ir lieliska iespēja mācīties no dažādu jomu profesionāļu pieredzes un izprast teorētisko zināšanu praktisko pielietojumu darba vidē.

Paralēli akcijai, līdz 3.martam turpinās pietikšanās izglītības programmai Iespējamā misija, kur aicināti pieteikties dažādu specialitāšu zinoši un mērķtiecīgi pēdējā kursa studenti, augstskolu absolventi un jaunie profesionāļi, kuri vēlas kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem un nākotnes līderiem, ietekmēt sabiedrības nākotni un vienlaikus sekmēt personīgās karjeras izaugsmi.

Vairāk informācijas par pieteikšanos šeit: http://piesakies.iespejamamisija.lv

"Iespējamā misija" ir 2008.gadā izveidota izglītības programma, kas pastāv, lai nostiprinātu izglītību kā vērtību Latvijā. Tās dibinātāji – "Swedbank", "Lattelecom", "Ideju partneru fonds" – un atbalstītāji uzskata, ka kvalitatīvas izglītības pamats ir labs skolotājs, tāpēc tā ik gadu piesaista darbam skolā labākos augstskolu absolventus un palīdz viņiem kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem. Programmas mērķis ir nodrošināt, lai katrs bērns Latvijā saņem kvalitatīvu izglītību, kas attīsta viņa spējas, kā arī motivāciju un prasmes mācīties mūža garumā, jo Latvijas sekmīgas attīstības pamats ir gudri, radoši un prasmīgi cilvēki.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Iedvesmo mācīties! Juris Gulbis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form