Jūrmalā teju dubulto bērna piedzimšanas pabalstu
Foto: Shutterstock

Jūrmalas pilsētas domes sēdē 24. janvārī deputāti atbalstīja bērna piedzimšanas pabalsta palielināšanu jūrmalniekiem līdz 500 eiro par katru bērnu. Patlaban pabalsts Jūrmalā deklarētajiem jaundzimušajiem ir 285 eiro.

2018. gadā jaundzimušā pabalsts 285 eiro apjomā piešķirts vairāk nekā 600 jūrmalniekiem. Pabalstu 500 eiro apmērā varēs piešķirt bērna, kurš piedzimis 2019. gadā, vecākam, aizbildnim vai adoptētājam, kam deklarētā dzīvesvieta Jūrmalas pilsētā ir vairāk nekā seši mēneši pirms bērna piedzimšanas.

Iecerēts, ka pabalstu 500 eiro apmērā saņems arī tie vecāki, aizbildņi vai adoptētāji, kas jau ir saņēmuši pabalstu par 2019. gadā dzimušu bērnu 285 eiro apmērā atbilstoši patlaban spēkā esošajiem noteikumiem. Šādos gadījumos pabalstu pārrēķinās un izmaksās starpību, skaidro Elita Cepurīte, Jūrmalas pilsētas domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietniece.

Pabalsts jaundzimušo aprūpei ir viens no pabalstu veidiem, ko Jūrmalas pašvaldība nodrošina ģimenēm ar bērniem. Jūrmalā ir nodrošināts bezmaksas veselību veicinošu pasākumu komplekss topošajām māmiņām, pabalsts bērnam uzsākot mācības 1. klasē, bezmaksas sabiedriskais transports, bezmaksas ēdināšana, sākot no bērnudārza līdz 12. klasei, pabalsti daudzbērnu ģimenēm un citi atbalsta veidi.

Jāpiebilst, ka pabalstu veidus un to apmērus nosaka katra pašvaldība, un tie var pat ļoti būtiski atšķirties.

Source

Cālis.lv

Tags

Jūrmalas dome Pabalsts
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!
Sludinājumi

Comment Form