bērns
Foto: PantherMedia/Scanpix

Visiem vecvecākiem nav paveicies dzīvot netālu no mazbērniem. Varbūt jūs dzīvojat citā pilsētā vai pat citā valstī un satiekat savu ģimeni vienreiz vai divreiz gadā. Tomēr tādēļ jums nav jāzaudē saikne ar mazbērniem, turklāt jaunākās tehnoloģijas attiecību uzturēšanu padara vienkāršāku nekā jebkad agrāk.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tīmekļa izmantošana

Kad mazbērni ir pavisam mazi, jūs droši vien kāri tverat vissīkākos jaunumus par viņu attīstību un, ja nedzīvojat tuvumā, informācijas iegūšanas jautājumā esiet atkarīgi no mazbērnu vecākiem. Ja jums vēl nav datora un interneta, ir vērts apdomāt to iegādi, tādējādi mazbērniem būs daudz vieglāk uzturēt saikni ar jums.

Vecāki var regulāri sūtīt fotogrāfijas, lai jūs varētu tās redzēt gandrīz uzreiz pēc to uzņemšanas un nevajadzētu gaidīt, līdz bērni atsūtīs attīstītas fotogrāfijas. Piedzimstot bērnam, daudzi vecāki internetā izveido mājaslapu vai lieto sociālos tīklus, lai tur regulāri varētu ievietot fotogrāfijas. Tās var apskatīt visi ģimenes locekļi, lai arī kur viņi atrastos. Šādā veidā visi ģimenes pārstāvji bez liekām pūlēm var sekot līdzi bērna attīstībai.

Svarīgākos bērna attīstības pagrieziena punktus vecāki var uzņemt arī video un, lai dalītos ar vectētiņu un vecmāmiņu priekā par mazbērna pirmo smaidu un pirmajiem soļiem, nosūtīt tos caur tīmekli. Savukārt jūs varat ierakstīt, kā lasāt pasakas, lai mazbērns sāktu iepazīt jūsu balsi.

Meklējiet paši kontaktus ar mazbērniem

Kad mazbērni ir jau paaugušies, negaidiet, lai viņi meklētu kontaktu ar jums. Uzzināt, kā jums klājas, viņiem ir tikpat svarīgi kā jums, ja ne vēl svarīgāk. Mūsdienās ir daudz veidu, kā uzturēt kontaktu. Visvienkāršākais veids ir sazvanīšanās ar mazbērnu pa tālruni. Tāpēc tad, kad bērns ir pietiekami liels, zvaniet viņam bieži. Un zvaniet tieši viņam, nevis parunājiet ar viņu pēc tam, kad esat izrunājies ar vecākiem. Šāds zvans liks justies viņam īpaši. Mazbērnam sagādās prieku tikai dzirdēt jūsu balsi, un varbūt vēlāk uzzināsiet, ka viņš, klausoties jūsos, smaidījis.

Vēl labāk sazvanīties ar mazbērniem, izmantojot tādas tīmekļa tālruņu programmas kā skype, jo tad jūs mazbērnus varat arī redzēt, un tas ir īpaši svarīgi, ja nevarat pietiekami bieži tikties ar viņiem klātienē. Ir daudz vieglāk sarunāties ar mazajiem, ja redzat viens otru, un viņi var parādīt savus zīmējumus vai jaunākās rotaļlietas, lai jūs varētu tās apbrīnot. Svarīgi, ka daudzi no šiem pakalpojumiem ir par brīvu, tāpēc varat runāt, cik ilgi vien vēlaties, neuztraucoties par rēķinu artmaksu.

Vēl pastāv arī tāda interesanta lieta kā pasts

Mūsdienās mēs visi sūtām elektronisko pastu un sazināmies sociālajos tīklos; abi šie veidi ļoti palīdz pastāvīgi būt kontaktā ar mazbērniem. Ja vēl nelietojiet e-pastu, ir noteikti vērts apgūt tā lietošanu, bet neaizmirstiet arī par parastā pasta izmantošanu. Visiem bērniem patīk saņemt pastkartes un paciņas pa pastu, un tajās nav jābūt dārgām dāvanām - sūtiet kaut ko tik vienkāršu kā paciņa ar jautrām uzlīmēm vai krāsu zīmuļus. Mudiniet arī mazbērnus sūtīt jums nelielas gleznas vai kartītes, iedodot viņiem dažas aploksnes ar markām.

Kad vien variet, centieties aizbraukt pie mazbērniem. nekādas tehnoloģijas pasaulē nevar aizstāt tās sajūtas, kas pārņem ikreiz, kad turiet rokās vai klēpī savu mazbērnu.Raksta sagatavošanā izmantota Dr.Mirjamas Stopardes grāmata "Mans mazbērns" (izd.Zvaigzne ABC).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Bērni
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form