Kā pārstāt būt par mammu savam vīram
Foto: Shutterstock

Izvēlēties būt gādīgas mammas lomā, rūpējoties un it visā izdabājot savam vīram, ir vilinoši. Un runa nav par to, ka vīrs pats nebūtu spējīgs kaut ko izdarīt. Tas ir vieglāk, kā būt galvenajai, kā deķīti pavilkt uz savu pusi. Jo, redz, pretējā gadījumā būs jāiemācās dzīvot harmoniskās attiecībās, kur nav vietas cīņai par līdera pozīcijām.

Cenšoties būt visgalvenākā, sieviete var nonākt attiecībās: mamma – dēls. Tāds modelis var būt daudz saprotamāks un paredzamāks, nekā censties izveidot veselīgu ģimeni. Jo mammai taču vienmēr pieder pēdējais vārds! Tieši viņa izlemj, kuram ir taisnība un kurš ir vainīgs. Mamma var sodīt par kādu nelabu uzvedību (Bet kā sodīt pašas vīru? Un kāpēc vispār var rasties jautājums par partnera sodīšanu?). Aizmirstot par to, ka vīrs nav bērns, sieviete attiecībās pazaudē galveno. Pakāpeniski aizmirstas, kādēļ viņa izvēlējusies tieši šo cilvēku. Pastāv daudz un dažādu tehniku, kā spēt palikt maliņā no tā, lai bērnu – vecāku attiecības nesagandētu partneru savstarpējo saskaņu. Par to "Letidor" stāsta ģimenes attiecību konsultanti.

Atceries, ka tu jau esi pieaugusi

Tas nozīmē, ka tu spēj kontrolēt savas jūtas un uzvedību. Vienmēr ir vienkāršāk izlikties aizvainotai, kad redzi, ka kaut kas nav izdarīts. Vai izvēlēties mentora toni, kā to spēj izdarīt skolotājs vai mamma. Taču attiecības starp vīru un sievu ir balstītas uz partnerību. Tajās ir vienlīdzīgi cilvēki, kas nozīmē, – tev ir jāiemācās vienoties. Lai kā tev negribētos nosodīt vīru, paņem pauzi. Atceries par to, ka pieaugušie rīkojas citādāk.

Pārstāj piekasīties

Mamma var tērēt daudz sava laika un spēku tam, lai radītu, viņasprāt, ideālo bērnu. Pulciņi, nodarbības, papildu svešvalodas kursi… Mammas savos bērnos "ieliek" visu iespējamo, jo viņi ir viens no sievietes galvenajiem projektiem dzīvē. Ja bērni kaut kādā brīdī nespēj izpildīt mātes iedomāto plānu, mamma var sajusties nepārliecināta. Šī spriedze ietekmē savstarpējās attiecības. Bieži sākas piekasīšanās, ķildas par sīkumiem.

Tieši tāpat sieviete var censties, lai viņas vīrs, pēc sievietes mērauklas, kļūtu pats ideālākais. Viņas arsenālā ir dažādas tehnikas un metodes. Tieši viņa izvēlas, kā rīkoties. Un šajā gadījumā var izvēlēties visvienkāršāko un pašu neproduktīvāko veidu. Piemēram, pastāvīgi atgādināt par visiem tiem uzdevumiem, kurus noteikti jāizdara. Bet ja tie būs izpildīti ne tā, kā gribas sievietei, viņa sāk domāt, kā sodīt "slikto" vīru. Tā rezultātā sieviete rada mūžam neapmierinātās laulenes apveidu (vilinoši, vai ne?). pakāpeniski rodas sajūta, ka sievietes cerības ir daudz svarīgākas par partneru jūtām vienam pret otru. Ja reiz ir nepieciešams kaut ko atgādināt, tad tas ir jādara visneitrālākajā tonī. Nevajag "zāģēt", pieprasīt. Iespējams, jums abiem ērtāk būtu šāda veida atgādinājumus par obligāti paveicamajām lietām atstāt uz lapiņas, kas pielikta pie ledusskapja.

Neģērbies kā māmiņa

Lai kā tev negribētos. Tā ir īsta maģija, taču ērtais mājas halātiņš vai kokvilnas bezformīgā kleitiņa kavē seksuālas noskaņas radīšanai, turklāt abiem partneriem. Kāpēc aizmirst par to, ka tev blakus ir absolūti pieaudzis vīrietis, kurš tev ir tik iekārojams.

Sadali atbildības zonas

Mammai viss ir jākontrolē, bet sievai – nē. Vienkārši mamma seko līdzi savam mazajam bērniņam un sargā viņu no kļūdīšanās, bet sieva atrodas blakus pieaugušam un patstāvīgam vīrietim. Tā kā tu esi sava veida plusā. Sadali pienākumus, iemācies deleģēt pilnvaras, aizstājiet viens otru. Jums abiem ir komandas spēle, kurā visi ir vienlīdzīgi. Notici, vīrs lieliski tiks galā ar jebkuru uzdevumu.

Ņemiet vērā viens otra domas

Mammas uzskati vienmēr ir ar papildu svaru, nekā dēla domas, jo uz viņas pleciem gulstas liela dzīves pieredze. Taču ģimenes dzīvē visi ir vienlīdzīgi. Tādēļ ņem vērā, ka katram partnerim ir savas domas un zināšanas, kas atrodas ģimenes kopīgajā dzīves kasē. Bet vēl katram ir savas vēlmes, un jāiemācās meklēt kompromisus, lai laulība pa īstam būtu izdevusies laimīga. Tāpēc mammai var palikt pēdējais vārds, bet, lūk, pievākt sev šīs tiesības ģimenē – tas ir nepateicīgi. Ja tev vienmēr šķitīs, ka partnerattiecībās tavas domas vienmēr ir bijušas nozīmīgākas, tad ir vērts aizdomāties. Iespējams, tevī ir kāda apslēpta neapmierinātība, piemēram, par to, ka viss lēmumu pieņemšanas smagums gulstas uz taviem pleciem. Ja tas ir tā, ir pienācis laiks pārskatīt attiecības. Iespējams, šādu spēku sadali tu pati arī esi izvēlējusies.

Neizvēlies, ar ko viņam draudzēties

Šis triks ne vienmēr izdodas arī mammām. Beigu beigās, vienmēr var atrast laiku, lai satiktos ar sev tuviem draugiem. Vienkārši, ja tu tam būsi pilnīgi pret, tevi vienkārši vairs par to neinformēs. Teiksim tā, tās būs neparedzētas un absolūti svarīgas darba darīšanas, kuras nevar atlikt.

Source

Cālis.lv

Tags

Attiecības ģimenē
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form