Kā sagatavot prātu un ķermeni dzemdībām
Foto: Shutterstock

Lai sagatavotu prātu un ķermeni dzemdībām, sievietei ir dotas 40 nedēļas - tas ir ne daudz, ne maz, bet tieši tik, cik nepieciešams, lai tiktu ar visu galā. Kas ir tās lietas, kas grūtniecei var palīdzēt sagatavoties dzemdībām? Kā grūtniecības laikā veidot attiecības ar sevi un līdzcilvēkiem, cik liela nozīme ir pozitīvām emocijām? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem palīdz rast praktizējošā dūla starptautiskā apmācībā Katrīna Puriņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dienasgrāmatas rakstīšana

Gatavojoties dzemdībām, grūtniece var aprakstīt savas un sava mīļotā sajūtas, bērniņu gaidot, vidi un cilvēkus, kuri būs apkārt dzemdību laikā, lietas, ko viņa izdarīs pirms un kas būs pirmie vārdi, kurus jaunā māmiņa teiks savam mazulim. Šādus pierakstus var veidot visas topošās mammas - arī tās, kurām būs plānveida ķeizargrieziens.

Ir vērts aizdomāties par lietām, kas palīdz atslābināties un nomierināties vissatraucošākajos dzīves brīžos. Katrīna Puriņa

"Dienasgrāmatas rakstīšana var aizsākties arī domu līmenī, iedomājoties dzemdību norisi, jo domām ir spēks, taču būtu ieteicams sajūtas uzrakstīt arī uz papīra", iesaka dūla. Viņa vērš uzmanību uz to ka dzemdības nenotiek nejauši, tāpēc tās nevar atstāt kaut kāda nezināma spēka vai tikai vecmāšu un ārstu ziņā - jaunā māmiņa un jaundzimušais bērniņš ir šīs dzimšanas dienas autori.

Attiecības pašai ar sevi un līdzcilvēkiem

Lai veiksmīgi sagatavotos dzemdībām, svarīgi sakārtot savu "es", kas skar attiecības ne tikai pašai ar sevi, bet arī ar līdzcilvēkiem. Vissvarīgāk būtu atbildēt uz jautājumiem: "Vai es sevi mīlu? Vai es mīlu savu augumu? Vai es dzīvoju ar pārmetuma sajūtu pret sevi vai kādu tuvāko? Vai manī neslēpjas kāds sens rūgtums pret saviem vecākiem, īpaši pret savu mammu? Vai es piedodu savam mīļotajam cilvēkam? Vai piedodu sev savas pagātnes kļūdas? Varbūt esmu bijusi dusmīga uz savu bērniņu par to, ka esmu viņu tik ilgi gaidījusi?" Piedodot un pieņemot visas savas pozitīvās un negatīvās sajūtas, dzemdības varētu būt patīkamākas, uzskata Katrīna.

Vienlaikus ir vērts aizdomāties par lietām, kas palīdz atslābināties un nomierināties vissatraucošākajos dzīves brīžos. Un tieši pretēji - par to, kas kaitina vai traucē koncentrēties, kad jāveic īpaši sarežģīti darbi. Šīs atziņas var būt ļoti noderīgas dzemdību kontrakciju mirkļos.

Atpūta, miegs un prieks

Grūtniecības laikā jālutina un jāatpūtina ne tikai ķermenis, bet arī prāts. Jālutina ar visu, kas patīk un liek justies laimīgai. Tie var būt kultūras un mākslas pasākumi, grāmatas, kulinārija, tikšanās ar draugiem, vingrošana, meditēšana, pastaigas svaigā gaisā, rokdarbi vai jebkas cits, kas iepriecina un sniedz pozitīvas emocijas topošajai māmiņai. Ļoti svarīgs ir arī kvalitatīvi pavadīts laiks ar mīļoto cilvēku un kārtīga miega deva - vismaz astoņas stundas diennaktī.

Par šo un daudzām citām tēmām tiks runāts ceturtdien, 30. jūlijā, "Gaidību 4dienu" semināra laikā, kas notiks no pulksten 11 līdz 13 tirdzniecības centrā "Domina Shopping", pie restorāna "Vairāk Saules". Piedalīties seminārā tiek aicinātas visas sievietes - gan tās, kas vēl gaida savu mazuli piedzimstam, gan arī jaunās māmiņas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Dūla Katrīna Puriņa
43475391
Dzemdības
0
Grūtniecība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form