Lasītājas jautājums: Kad grūtniecei ir jāslēdz līgums ar vecmāti? Vai tas jādara obligāti? Vai grūtniece var būt uzskatē pie sava ginekologa un dzemdēt bērniņu citur? Kad ir jāsāk apmeklēt jauno māmiņu skolas (vai tas jādara kopā ar mazuļa tēti?) un grūtnieču vingrošanas?

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Pastāstiet lūdzu par iestādēm, kur Rīgā un Jūrmalā ir iespējams dzemdēt bērniņu, par šo iestāžu piedāvājumiem, atšķirībām un aptuvenām izmaksām ( arī par jauno māmiņu skolām).

Gaidīšu Jūsu atbildi.

Atbild Latvijas Ģimenes Centra ginekoloģe dr. Vēsma Kalviņa:

Līgums par dzemdībām jāslēdz ar vecmāti tad, ja Jūs vēlaties, lai ir zināms konkrēts cilvēks Jūsu dzemdībās, ar kuru Jūs iepazīstaties jau iepriekš. Un tad vienalga, kad sāksies dzemdības, šis cilvēks būs ar Jums. Ja Jūs neslēdzat līgumu, Jūsu dzemdībās piedalīsies tā vecmāte, kas tajā dienā dežūrē dzemdību stacionārā.

Jums ir tiesības izvēlēties un dzemdēt savu bērniņu tajā iestādē, kurā vēlaties. Jauno māmiņu skolu vajadzētu apmeklēt pēc 30. grūtniecības nedēļas. Ja dzemdībās vēlas piedalīties tētis, tad arī viņam vajadzētu apmeklēt māmiņu skolu. Uz grūtnieču vingrošanu var sākt iet jau no paša grūtniecības sākuma.

Rīgā bērniņu var dzemdēt Rīgas Dzemdību namā, Latvijas Ģimenes Centrā, Stradiņa slimnīcas dzemdību nodaļā, Jūrmalas, Bulduru slimnīcās. Lai izvēlētos to vietu, kur dzemdēt, es iesaku aiziet uz visām iepriekš minētajām iestādēm, lai apskatītos, iepazītos, salīdzinātu un izlemtu.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form