Kad nespēj aiziet. Kas kavē vardarbības pārtraukšanu, un vai tiešām vainīgs upuris
Foto: Shutterstock

Lai arī par to notiek regulāras diskusijas un skaidrojošais darbs, vardarbība pret sievieti gan Latvijā, gan pasaulē joprojām ir ļoti aktuāls jautājums. Labklājības ministrijas (LM) pērn sagatavotajā ziņojumā par šo jautājumu ir norādīts – katra trešā sieviete savas dzīves laikā ir cietusi no vardarbības. Tā var būs vardarbība ģimenē, seksuāla vardarbība vai cita veida aizskaršana.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Daudzas sievietes par šo jautājumu vairās atklāti runāt, jo baidās ne tikai no pāridarītāja atriebības, bet arī līdzcilvēku nosodījuma un pārmetumiem par to, ka viņa nav spējusi pārtraukt nežēlību un spēka pielietošanu pret sevi. LM ziņojumā norādīts, ka liela daļa cietušo par nodarījumu neziņo ne policijai, ne cietušo atbalsta organizācijām.

Jāpiebilst, ka Latvijā tolerances līmenis ir viens no augstākajiem Eiropas Savienībā. Pēdējo gadu laikā tas nav mainījies. Būt iecietīgiem pret varmāku un vainot upuri – speciālisti un cietušie norāda, ka nosodījums un vainas apziņas vairošana situācijas maiņu upurim padara vēl sarežģītāku. Neskatoties uz to, ka sievietes no vardarbības cieš biežāk, no tās nav pasargāti arī vīrieši. Upura vainošana un pārmetumi par nespēju pārtraukt vardarbību kaitē cietušajam neatkarīgi no viņa dzimuma.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Emocionāla vardarbība Lasāmgabali Sarakstu karuselis
0
Vardarbība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form