Kādas bērnības laiku īpašības zaudējam līdz ar gadiem un kāpēc kļūstam 'kā visi'
Foto: Shutterstock

Bērnībā daudzi no mums raudzījušies uz pieaugušajiem un apsolījušies nekļūt tādiem kā viņi: garlaicīgiem, aizliegumu un noteikumu pārpilniem. Bet mēs paši nemaz nepamanām, kā līdz ar pieaugšanu mūs pamet īpašības, kuras kaut kad mums šķitušas gluži dabiskas.

Portāla "Adme" autori aplūko, kā līdz ar vecumu mainās raksturs un kādēļ, neraugoties uz centieniem, mēs sākam līdzināties tādiem cilvēkiem, par kādiem nekad neesam vēlējušies būt.

Jā, cilvēki ir dažādi un itin visā pastāv izņēmumi, un ja runājam par šo tēmu, tad tieši iepretim tiem arī būtu ieteicams tiekties. Tomēr vairumam cilvēku neizdodas izvairīties no brieduma pazīmēm, tādēļ šajā rakstā mēģināsim noskaidrot, ko mēs zaudējam līdz ar gadiem un kādēļ ir tik sarežģīti izpildīt bērnībā sev doto solījumu: nekad nekļūt par īgnu pieaugušo.

Tikšanās ar draugiem

Bērnībā mēs atlikām visas darīšanas, ja aiz loga pamanījām draugus, un tūliņ pat izskrējām pagalmā. Un katrs no mums atceras, cik gan daudz prieka sagādāja nakšņošana vienam pie otra – mums neradās neveiklu paužu, mēs neuzdevām standarta jautājumus, mums vienmēr bija vienam otram ko pastāstīt, mēs ar interesi klausījāmies svešus stāstus, pat ja tie visai maz atbilda patiesībai. Mēs vienmēr atradām laiku draugiem un patiesi par viņiem interesējāmies.

Tagad: kurš gan varēja iedomāties, cik daudz pūļu vajadzēs, lai noorganizētu tikšanos ar pašiem tuvākajiem cilvēkiem. Kādā brīdī sāka pietrūkt 24 stundas diennaktī un nācās nest ne mazums upuru: daudzas aizraušanās tika atliktas uz "pēc tam", tikšanās ar draugiem pārvērtās sarakstē sociālajos tīklos, kā arī noskaidrojās, ka ir iespējams dzīvot bez tā, ka katru dienu uzrodas kādi atklājumi un piedzīvojumi.

Ko darīt: pētījumi parāda, ka veselīgai un laimīgai dzīvei ir nepieciešami draugi, bet ar gadiem, lai labi justos, viņi pat spēlē vēl lielāku lomu nekā paša ģimene. Tādēļ, lai nākotne tev būtu laimīga, atrodi laiku un spēkus, lai tiktos ar tiem cilvēkiem, ar kuriem savulaik tikšanās reizēs nevarēji tik viegli atvadīties. Galvenais, dari to regulāri.

Source

Cālis.lv

Tags

Psiholoģija Smiekli ārstē
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form