Kādu atbalstu var sniegt PEP mamma
Foto: Publicitātes attēls

Neatkarīgi no tā, vai esi jaunā māmiņa vai audzini jau trešo bērniņu, tevi var piemeklēt dažādi pārdzīvojumi, apjukums vai pat bailes. Tev nav jātiek ar to galā vienai, uzsver viena no pieredzes bagātākajām PEP mammām Laura Stukle, kuru varēs arī sastapt izstādē "Bērnu pasaule 2016", kas no 8. līdz 10. aprīlim norisināsies Ķīpsalas izstāžu hallē.

Izstādes apmeklētājiem būs iespēja ne tikai izdevīgi iepirkties un aizraujoši pavadīt laiku, bet arī konsultēties ar dažādiem speciālistiem. Visās trīs izstādes dienās māmiņas un tēti būs īpaši mīļi gaidīti PEP mammu, dūlu un bērnu nēsāšanas konsultantu stendā. Vecākiem būs iespēja atrast savu īsto atbalsta plecu – PEP mammu, ar kuru jutīsieties visdrošāk un ērtāk. Klātienē varēs satikt PEP mammu apvienības valdes locekles - Stukli, Solvitu Neiju un Līgu Zelmeni-Leizāni.

"Mazuļa ienākšana ģimenē atnes daudz prieka un laimes, tomēr neizbēgami tam līdzi atnāk vēl pa kādai negaidītai viešņai – bailes, satraukums, dusmas, neziņa, sajūtas, ko piedzīvo ikviena mamma. Nereti šīs emocijas pārāk samilst, izraisot bezspēcību un apjukumu. Arī mazulim nav viegli, jo viņš izjūt un pārdzīvo mammas satraukumu. Raud mazulis, raud mamma..." stāsta PEP mamma Stukle. "Šai brīdī kāda cilvēka spēcinoša klātbūtne ir ļoti svarīga – jāpalīdz mammai atgūt mieru, noticēt savai sirdsgudrībai un būt tuvai ar mazuli."

Iemesli, kad aicina PEP mammu, ir daudz un dažādi – gan ar pašas mammas sajūtām, gan ar bērniņa aprūpi un audzināšanu saistīti. Kas vienai māmiņai izdodas bez raizēm, citai var sagādāt ne mazums bēdu. Uzzini, kas rada pārdzīvojumus citām sievietēm, un nebaidies lūgt palīdzību arī tu!

Nomāktība un depresija

Daudzas sievietes pirms dzemdībām ir mēģinājušas iztēloties to, kā viss būs turpmāk. Ja ģimenē šis ir pirmais mazulis, ļoti bieži māmiņa šo laiku ir iztēlojusies vieglāku, nekā tas mēdz būt realitātē. Māmiņas raudāšana un nomāktība dažas dienas pēc dzemdībām ir normāla reakcija, par kuru nevajag kautrēties. Nomāktību mazinās līdzcilvēku miers, praktiska palīdzība un māmiņas labo īpašību uzsvēršana. PEP mamma zina, kādas emocijas var piemeklēt pēc dzemdībām, tāpēc nenosodīs, bet gan uzklausīs, nomierinās un iedvesmos.

Pirmais apjukums – kā turēt mazuli, kā un kad barot...

Neviena sieviete pati no sevis nevar zināt, kā pareizi ir jātur tikko dzimis mazulis, kad un kā to barot, ko ar mazuli darīt pārējā laikā, kā saprast raudāšanas iemeslus... un visu citu, ar ko ir jāsastopas pirmajās dienās, nedēļās un mēnešos. Vieglāk ir tad, ja kāds dod padomus, tomēr ne visām māmiņām ir tāds cilvēks, kas spēj un grib dalīties pieredzē. PEP mamma pastāstīs par ikdienas aprūpi, iedrošinās uztvert mazuļa dotos signālus, skaidros, kā palīdzēt mazajam adaptēties plašajā pasaulē, un vēl daudz ko citu.

Mammas miegs

Daudzas māmiņas mazuļa gulēšanas laikā steidz paveikt visus darbus – mazgāt grīdu, slaucīt putekļus, likvidēt trauku kalnus, gatavot vakariņas, gludināt veļu... un vēl, un vēl. Tomēr brīžiem māmiņu var pārņemt sajūta, ka viņa ir spējīga aizmigt arī stāvus. Nekautrējies un ļauj sev atpūsties! Diendusa kopā ar mazuli nav grēks, jo atpūtusies un priecīga mamma spēj mazulim dot vairāk. Ar putekļiem tu tiksi galā citreiz!

Kā būt sievietei, esot mammai?

Bērniņa piedzimšana daudzām sievietēm rada pārdzīvojumus, ka viņas var pazaudēt sevi kā sievieti. Bailes par to raisa ķermeņa izmaiņas, nemitīgā bērna zīdīšana, mātes un sievietes lomas saduršanās, kā arī izmaiņas attiecībās ar dzīvesbiedru. Rodas jautājums, kā vienlaikus būt gādīgai mammai un labai sievai? Tādās reizēs atklāta izrunāšanās un līdzīgu gadījumu uzklausīšana spēs kliedēt bažas, kā arī palīdzēs izprast, kā šīs lomas sadzīvo un mijiedarbojas.

Dzemdībās pārdzīvotais raisa kaunu, dusmas vai vainas sajūtu

Ir sievietes, kurām dzemdībās piedzīvotais domās atgriežas atkal un atkal, turklāt izraisa negatīvas emocijas – kaunu, dusmas, bezspēcību vai pat vainas sajūtu. Tā mēdz būt, ja ir piedzīvots fiziski smags dzemdību process, sarežģījumi vai iejaukšanās dzemdību gaitā. Tam par iemeslu var būt arī neiejūtīgi līdzcilvēku komentāri grūtniecības, dzemdību vai pēcdzemdību laikā. Šīs negatīvās emocijas un sajūtas ir kliedējamas! Reizēm, lai tiktu no tām vaļā, vienkārši ir nepieciešams šo intensīvo pārdzīvojumu pārrunāt ar kādu cilvēku no malas.

Ikviena sieviete var būt laba mamma, un ikviena mamma var būt lieliska sieviete! Lai pārrunātu sasāpējušos jautājumus, uzzinātu vairāk par PEP mammu palīdzību un atbalstu, no 8. līdz 10. aprīlim dodies uz 10. starptautisko izstādi bērniem un vecākiem "Bērnu pasaule 2016". Līdzās PEP mammām varēs satikt arī dūlas un bērnu nēsāšanas konsultantus. Interesentiem būs iespēja pašiem uz savas ādas izbaudīt izšūpošanu rebozo lakatos, kā arī izmēģināt iesiet mazuli slingā.

Plašāka informācija par izstādi lasi šeit.

Source

Cālis.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form