“…Es gribētu zināt, ja es tagad pārtraucu lietot hormonālās tabletes, pēc cik ilga laika es varu palikt stāvoklī?… Varbūt variet ieteikt citus izsargāšanās veidus. Man draugs neatzīst prezervatīvus, iesakiet ko citu.”

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Labdien, Varbūt Jums tas liksies galīgi muļķīgs jautājums, bet es gribētu zināt, ja es tagad pārtraucu lietot hormonālās tabletes, pēc cik ilga laika es varu palikt stāvoklī. Es tabletes lietoju 5 mēnešus, jo man pirms tam nebija regulāras mēnešreizes, bet tagad ārste teica, ka tabletes ir jāpārtrauc lietot, lai redzētu, kas tagad notiek ar reizēm.

Varbūt variet ieteikt citus izsargāšanās veidus. Man draugs neatzīst prezervatīvus, iesakiet ko citu.

Paldies. Liene

Lasītājai atbildi sniedz mūsu eksperte – Latvijas Ģimenes Centra ārste Ilze Lieljure:

Ļoti cienījamā Liene!

Muļķīgu jautājumu nav. Sarunā ar ārstu Tu neesi noskaidrojusi ļoti būtisku jautājumu: kā izsargāties no nevēlamas grūtniecības, nelietojot hormonālos preparātus? Pārtraucot lietot hormonu kontracepciju un neizsargājoties no grūtniecības, tā var iestāsties jau nākošā menstruālā cikla laikā.

Tādēļ ir ļoti svarīgi zināt, vai šī grūtniecība ir vēlama. Ja grūtniecība nav vēlama un partneris ir pret prezervatīvu lietošanu, tad es ieteiktu pamēģināt makstī lietojamos izsargāšanās līdzekļus. Tie varētu būt farmoteks preparāti, kā vaginālās svecītes, vaginālās tabletes, vaginālā pasta, maksts sūklītis.

Varētu arī piedāvāt vaginālo C filmiņu. Lietošana šiem līdzekļiem ir līdzīga. Tos ievada makstī 5 minūtes pirms mīlēšanās. Taču šo līdzekļu efektivitāte ir zemāka par hormonālo līdzekļu efektivitāti. Tomēr, ja Tev ir nepieciešama droša kontracepcija un Tev ir pastāvīgs partneris, es ieteiktu turpināt lietot hormonus ne tikai ārstnieciskiem mērķiem, bet lai pasargātos no nevēlamas grūtniecības.

Ar cieņu daktere Ilze Lieljure.

DELFI pateicas par sadarbību Latvijas Ģimenes Centra ārstiem. Turpmāk kopīgi meklēsim atbildes uz taviem jautājumiem par dzimumattiecību problēmām. Jautājumus sūti uz e-pasta adresi sieviete@delfi.lv. Garantējam anonimitāti.

Latvijas Ģimenes centra adrese: Rīga, Kaņiera 10a. Tālruņi reģistratūrā: 7132165 un 7132164.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form