Kāpēc dzemdībās jātur acis vaļā
Foto: stock.xchng

It kā gandrīz visas dzemdētājas zina, ka dzemdību laikā jātur acis vaļā, bet nereti tomēr piezogas jautājums: "Kāpēc?" Lūdzām to paskaidrot vecmātei.

"Tuvojas manu dzemdību laiks, mazliet palasījos par elpošanu un atcerējos savas pirmās dzemdības vairākus gadus atpakaļ. Mani neviens toreiz nemācīja, kā elpot. Cik atceros, tad elpoju kā ļoti piekusis sunītis. Nu redzēs, kā būs šajās dzemdībās. Esmu arī nolēmusi iziet pirmsdzemdību ģimenes nodarbības, redzēs, ko tur ieteiks. Vienīgais, par ko mazliet satraucos - par acu turēšanu vaļā. Atceros, ka pirmajās dzemdībās man bija ļoti grūti noturēt acis vaļā. Zinu, ka to vajaga darīt.Vienīgi, varbūt atgādiniet kāpēc..."

"Ja pareizi atceros, es acis turēju ciet diezgan daudz, nekas tāds slikts nenotika. Bet šķiet, ka tā turēšana vaļā vai ciet bija saistīta ar to, ka pareizi/nepareizi strādā muskulatūra un cik daudz spēka tiek izlietots tieši nepieciešamajiem procesiem," tā Cālis.lv forumā spriež topošās un esošās māmiņas.

Par acu turēšanu vaļā dzemdību laikā pavisam īsi komentāru sniedz Rīgas Dzemdību nama vecmāte Baiba Bernāte:

"Viens no iemesliem, kāpēc acis jātur vaļā - lai saglabātos acu kontakts starp vecmāti un dzemdētāju, kas izstumšanas brīdī ir ļoti svarīgs.  

Agrāk valdīja uzskats, ka spiežot acis jātur vaļā, lai mazinātu spiedienu uz acīm un izvairītos no sīko kapilāru plīšanas. Mūsdienās mazuli ne vienmēr ir jāspiež, viņu var arī izelpot."

Tags

Grūtniecība Mazulis Dzemdības Grūtniecība

Comment Form