Kas traucē kļūt par tēvu? Mīti un patiesības par vēzi un auglību
Foto: stock.xchng

Pastāv teiciens, ka vīrieša patieso vērtību apliecina ģimene un spermatozoīdi. Tajā pašā laikā eksistē dažādas slimības, kas var stāties ceļā, lai piepildītu vēlmi kļūt par tēvu. Tiesa, daudzos gadījumos par pašu slimību biedējošāki ir valdošie stereotipi un mīti, īpaši, ņemot vērā to, ka pēdējos gadu desmitos medicīna un zinātne ir strauji attīstījusies, un līdz ar to situācija ārstniecībā strauji mainās.

Par onkoloģisko slimību ietekmi uz vīrieša auglību un seksualitāti Tēva dienas priekšvakarā stāsta auglības klīnikas "Mama Rīga" reproduktoloģe Viktorija Zaļetova, Veselības ministrijas galvenā speciāliste onkoloģijā, habilitēta medicīnas doktore, Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore, onkoloģe Dace Baltiņa un pārmaiņu treneris Arturs Šulcs.

Audzēja diagnoze – tas ir spriedums

Patiesība: Nē, tā nav tiesa! Labdabīgie audzēji nerada ļaunas sekas. Savukārt ļaundabīgo audzēju ārstēšanai, īpaši, ja tos konstatē agrīnās stadijās, onkologi arvien veiksmīgāk prot pielietot operatīvo terapiju (audzēju izgriežot), staru vai medikamentozo terapiju, un arvien biežāk vēzis nozīmē ne tikai nelaimīgu sākumu, bet arī laimīgu iznākumu. Vēzis katram cilvēkam attīstās ļoti individuāli, tāpēc svarīgas ir regulāras profilaktiskās apskates.

Tags

Sarakstu karuselis Neauglība un tās ārstēšana Vēzis

Comment Form