'Kaut es...' - aizkustinošas atziņas un lietas, ko cilvēki mūža nogalē nožēlo visvairāk
Foto: Shutterstock

Lai gan šķiet, ka dzīve ir nebeidzami gara, patiesībā laiks rit krietni straujāk nekā uzskatām. Šai sakarā piedāvājam kādas medmāsas dzirdētās atziņas, ko cilvēki pirms nāves izteikuši visbiežāk. Kļūdas, ko cilvēki dzīves pēdējās stundās nožēlo visvairāk, apkopojis portāls lifehack.org. Vērts aizdomāties!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kaut es nebūtu sevi salīdzinājis ar citiem

Ikvienam no mums ir vēlme laiku pa laikam izvērtēt savus sasniegumus, salīdzinot tos ar līdzcilvēku veikumu. Tomēr jēgas šādai rīcībai nav. Tā vietā ik dienas salīdzini sevi ar to cilvēku, kāds biji vakar. Vai esi audzis, attīstījies, uzzinājis ko vairāk?

Kaut es būtu mazāk vilcinājies

Neraugoties uz faktu, ka mēs teju vienmēr tik apņēmīgi meklējam pareizāko rīcības veidu, izsverot iespējamos riskus un ieguvumus, tāda realitātē patiesībā nemaz nav. Savukārt vilcināšanās reizēm laupa iespēju iegūt to, ko ļoti kārojam. Protams, tas nenozīmē, ka tev vajadzīgu darīt nedomājot, taču mazāka raizēšanās un lielāka uzdrošināšanās būs pašā laikā.

Kaut es būtu mazāk raizējies par citu domām

Ikvienam ir savs viedoklis – gan par to, kā pareizi dzīvot, gan tūkstošiem citu lietu. Svarīgākais ir nepieļaut, ka apkārtējie nosaka mūsu dvēseles stāvokli un ietekmē lēmumu pieņemšanu. Reizēm šie ieteikumi gan ir noderīgi, tomēr bieži vien raizēšanās par citu viedokļiem, skepsi, kritiku atņem mums tik vērtīgo dzīvesprieku un drosmi piedzīt vai realizēt visneiedomājamākās idejas.

Kaut es nebūtu visu atlicis uz rītu

Attaisnojumus izdomāt ir pagalam vienkārši. Tā rezultātā neskaitāmas ieceres un nodarbes tiek atliktas uz nākamo dienu, kura, kā zināms, tā arī nekad nepienāk. Neaplaupi sevi slinkuma un uzņēmības trūkuma dēļ – lietas, ko šodien atliec uz rītu, ātri vien pārvērtīsies par lietām, kuru neizdarīšanu nožēlosi pēc 20 gadiem.

Kaut es būtu izmantojis vairāk iespēju

Bailes no neizdošanās, atraidījuma, pieredzes trūkums… Kādi ir tavi iecienītākie iemesli, ar ko pamato izvairīšanos no dzīves piespēlētajām iespējām? Pārstāj vilcināties!

Kaut es nebūtu pametis iesākto

Pat, ja ir atrasta drosme, lai izmantotu iepriekš minēto dzīves piespēlēto iespēju, kļūdīšanās ir gluži neizbēgama norise, kas notiks neatkarīgi no mūsu centieniem visu izdarīt pēc iespējas labāk. Kad tas notiks, svarīgākais būs piecelties pēc kritiena un turpināt savu ceļu. Ja padosies pie pirmajām grūtībām, savu lēmumu, visticamāk, nožēlosi.

Kaut es apkārtējiem būtu vairāk teicis, cik ļoti mīlu viņus

Ikviens no mums vēlas tikt novērtēts, taču alkās pēc citu atzinības, cieņas un mīlestības aizmirstam to sniegt līdzcilvēkiem paši. Nepieļauj šo kļūdu! Atzīsties mīlestībā, neskopojies ar labiem vārdiem un pieskārieniem – tā tu tikai stiprināsi savas attiecības ar ģimeni, mīļoto cilvēku un arī draugiem.

Kaut man būtu pieticis ar to, kas man bija

Nauda, panākumi, cieņa… Mēs vienmēr gribam vairāk. Svarīgākais ir iemācīties iztikt ar to, kas mums dots, un, tiecoties pēc kā vairāk, būt pateicīgam par to, ko varam saukt par savu. Neaizmirsti to!

Kaut es būtu vairāk rūpējies par savu veselību

Veselīgs dzīvesveids šodien ir laba veselība nākotnē. Rūpējies ne tikai par sava gara attīstību, bet arī ķermeņa labsajūtu un kopējo veselības stāvokli. Sevis mīlēšana visspilgtāk izpaužas tieši rūpēs par mūsu organismu. Nemoki to ar neveselīgu uzturu, kaitīgiem ieradumiem un saspringtu dzīvesveidu!

Kaut es vairāk būtu ieklausījies citos

Vairums no mums uzskata, ka paši visu zinām vislabāk, tāpēc reti ieklausāmies līdzcilvēku teiktajā. Tomēr neatsakies no šiem padomiem un vismaz sadzirdi tos! Nereti no malas visu iespējams redzēt krietni skaidrāk, tāpēc tuva cilvēka viedoklis var būt krietni vērtīgāks par tevis paša priekšstatiem.

Kaut es nebūtu sevī turējis aizvainojumu

Aizvainojums, rūgtums, dusmas un atriebības kāre ir emocijas, kas mūs saēd no iekšienes. Netērē sevi, nelaupi savu labsajūtu un dvēseles mieru, tās lolojot sevī. Atbrīvojies no šo emociju smaguma un ļauj to vietā ienākt piedošanas vieglumam!

Kaut es būtu vairāk ceļojis

Ceļošana mums saistās ar došanos uz ārzemēm un lielākiem vai mazākiem tēriņiem. Taču apceļot vari arī tuvējās pilsētas – maini vidi ap sevi pēc iespējas biežāk, tā dažādojot ikdienu un tajā gūtos iespaidus!

Kaut es būtu vairāk smējies

Diemžēl pārāk bieži mēs aizmirstam bērnišķīgo vieglprātību un smieklu dziedējošo spēku, kas tik ļoti atvieglo ikdienu. Centies ikdienā vairāk smaidīt un smieties – pozitīvās emocijas radīs arvien jaunu prieku.

Kaut es būtu darbu atstājis darbā

Pienākot dzīves pēdējai stundiņai, tu diez vai prātosi par parakstītajiem dokumentiem un sastādītajiem līgumiem. Dzīves garšu veido gluži citi faktori – neatņem sev tos, brīvo laiku veltot darba pienākumiem un dzenoties pēc arvien jauniem paaugstinājumiem, sasniegumiem un algas pielikumiem!

Kaut es nebūtu pazaudējis draudzību

Laikam ejot, mums ir tendence attālināties no cilvēkiem, ar kuriem nesanāk uzturēt kontaktu arī ikdienā. Diemžēl šādi no mūsu dzīves pazūd daudz labu cilvēku. Nepieļauj to!

Kaut es būtu vairāk ticējis sev

Ticība sev ir viens no galvenajiem priekšnoteikumiem, lai dzīvē gūtu panākumus un sasniegtu iecerētos mērķus. Ja nepieciešams, trenē savu pašapziņu, pamazām noticot tam, cik lieliska un unikāla personība esi!

Kaut es būtu rūpīgāk izvēlējies draugus

Valda uzskats, ka mūsu personību veido tie pieci cilvēki, ar kuriem visvairāk kontaktējamies. Parūpējies, lai tavā draugu lokā būtu cilvēki, uz kuriem vari paļauties, pret kuriem jūti savstarpēju cieņu un kuri tevi iedvesmo!

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ceļošana Dzīve Veselīgs dzīvesveids
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form