Ķermeņa pozitīvisms: iedvesmojoša un nereti pārprasta kustība, kas var kaitēt
Foto: Shutterstock

Pēdējā laikā sociālajos tīkos tiek publicēts arvien vairāk attēlu, kuros sievietes un vīrieši cenšas parādīt sevi tieši tādus, kādi viņi ir – ar liekajiem kilogramiem, strijām, pinnēm, bez kosmētikas un iepriekšējas attēlu apstrādes. Šāda pozitīva attieksme pret ķermeni iedvesmo daudzus būt pārliecinātākiem un palīdz sevi iemīlēt, par spīti šķietamām nepilnībām. Tomēr jāņem vērā, ka, runājot par cilvēka svaru, nevēlēšanās kaut ko mainīt atsevišķās situācijās var būt arī kaitīga.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viens no galvenajiem ķermeņa pozitīvisma kustības mērķiem ir lauzt skaistuma standartus un parādīt, ka bieži centieni izskatīties "ideāli" ir tiekšanās uz nereālo. Cīņā pret standartiem un stereotipiem iesaistās sociālo tīklu lietotāji, sabiedriskās kustības un organizācijas, kā arī mākslinieki, kas iedvesmo cilvēka ķermeni uztvert kā mākslas darbu – tieši tādu, kāds tas ir.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Feminisms Liekais svars Veselīgs dzīvesveids
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form