Līdz ar rudens iestāšanos sācies arī dažādu ģimenisku pasākumu cēliens, lai brīvdienas aizpildītu ar izklaidējošām un izglītojošām nodarbēm visiem kopā. Lūk, dažas idejas, kurp ģimenei ar bērniem doties nedēļas nogalē no 25. līdz 27. septembrim!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Portāls "Cālis" atgādina un aicina izvērtēt nepieciešamību pulcēties sabiedriskās vietās Covid-19 laikā, kā arī ievērot visus epidemioloģiskos ierobežojumus. Rūpējies par savu un savas ģimenes drošību, ievērojot distanci, dezinficējot rokas un nepieciešamības gadījumā lietojot arī sejas aizsargmasku!

Ģimeņu diena Rīgas motormuzejā "Automobiļu aprīkojums"

Sestdien, 26. septembrī, Rīgas Motormuzejs aicina ģimenes ar bērniem uz nodarbību "Automobiļu aprīkojums", ko papildinās spēles un ekskursija muzejā. Nodarbības sākumā dalībnieki uzzinās, kas ir un kāpēc nepieciešams auto aprīkojums. Pēc tam ģimenes tiks iepazīstinātas ar seno spēkratu lukturiem, no pirmajiem ar tajos ieliktajām svecēm, līdz acetilēna un elektriskajiem gaismekļiem. Interesi izraisīs arī stāsts par auto vējstikla tīrītāju, skaņu signālu, pagriezienu rādītāju attīstību. Tāpat tiks apskatītas drošības jostas un bērnu sēdeklīšu vēsture un nozīme. Pēc tam iespēja apskatīt muzeja ekspozīciju. Nobeigumā būs viktorīna, spēle un katra ģimene saliks savu mikroautobusu.

Nodarbībai iepriekš jāpiesakās, zvanot pa tālruni 67025858 (vietu skaits ierobežots). Nodarbības laiks paredzēts no pulksten 11 līdz 14. Muzeja apmeklējums un nodarbības cena: pieaugušajiem – 5 eiro, bērniem – 2 eiro. Nodarbības un ekskursija notiks latviešu valodā, bet ieteicamais bērnu vecums – no 5 gadiem.

Kino, muzeji un Miķeļdienas lustes – kurp doties ar ģimeni šajā nedēļas nogalē
Foto: Rīgas Motormuzejs

Miķeļdienas pasākumi Rīgā

Atzīmējot vienu no rudens tradīcijām – Miķeļdienu, Rīgā notiks vairāki sarīkojumi, tostarp radošas darbnīcas, danči un rotaļas bērniem, kā arī koncerts, ābolu ekspresizstāde, kopīga putras vārīšana, iepirkšanās rudens ražas tirdziņā pasākumā "Ābolu svētki Ritumā".

Sestdien, 26. septembrī, bērni kopā ar vecākiem gaidīti kultūras centrā "Iļģuciems", kur no pulksten 12 risināsies Miķeļdienai veltīts bērnu rīts. Pasākumā bērni varēs gan dancot, gan iet rotaļās folkloras kopas "Laiksne" vadībā.

Savukārt svētdien, 27. septembrī, no pulksten 11 kultūras centrā "Imanta" bērni aicināti piedalīties Miķeļdienas rotājumu gatavošanas radošajā darbnīcā "Miķelītis bagāts vīrs". Nodarbības dalībniekiem būs iespēja izzināt Miķeļdienas svinību un rotājumu gatavošanas nozīmi, kā arī pedagoga vadībā pašiem izgatavot rudens kompozīciju. Pasākuma noslēgumā bērni varēs izveidot kopīgu radīto darbu ekspresizstādi. Darbnīcai iepriekš jāpiesakās pa tālruni 67181937 vai e-pastu: imanta@riga.lv. Dalībnieku skaits radošajā darbnīcā ir ierobežots.

Svinot Miķeļdienu, kultūras centrā "Ritums" notiks pasākums "Ābolu svētki Ritumā". Svētdien centra filiālē, Ieriķu ielā 43A, no pulksten 12 līdz 15 apmeklētāji varēs baudīt skanīgu koncertu, gardu rudens putru, apskatīt Latvijas ābolu šķirņu ekspresizstādi, iegādāties Latvijas laukos augušus dārzeņus un iesaistīties radošajās darbnīcās.

Svētku koncertu vadīs talantīgās māsas – Katrīna un Laima Dimantas, tautas melodijas izdziedās folkloras kopas "Garataka", "Grodi", "Skandinieki", "Lāns", "Savieši", "Banga", "Berendejka", "Berendejkas" jauniešu grupa, "Budēļi" un "Laiva" kā arī Rīgas kamerkoris "Vox Animae", savukārt savas mīļākās dejas izdejos bērnu deju kolektīvs "Kamolītis".

Bērnu rīts kinoteātrī "Kino Bize"

Kino, muzeji un Miķeļdienas lustes – kurp doties ar ģimeni šajā nedēļas nogalē
Foto: Publicitātes attēli

Arī šajā sezonā kinoteātris "Kino Bize" aicina kā mazus, tā lielus kino skatītājus uz iemīļotajiem Bērnu rītiem. Pasākumus pulksten 11 katru otro svētdienu iesāk animācijas filma, bet pēc seansa visi apmeklētāji tiek aicināti piebiedroties tematiski saistītām radošajām darbnīcām. Šo svētdien, 27. septembrī, kinoteātrī notiks Animācijas brigādes pasākums.

Avārijas brigādes īsfilmu programmā ir iekļautas filmas "Zirņa bērni", "Cūkas laime", "Londonas brīvdienas", "Eži un lielspilsēta" un "Zīļuks". 27. septembra rītā režisores Daces Rīdūzes īsfilma "Zirņa bērni" piedzīvos savu kinoteātra pirmizrādi. Filma iecerēta kā kinematogrāfisks turpinājums Raiņa dzejolim – tā galveno tēlu astoņu zirnīšu turpmākās dzīves gaitas un piedzīvojumi, mijiedarbībā ar apkārtējo pasauli un citiem tās iemītniekiem, dabas ciklu un likumu kontekstā. Filma ir kā muzikāls zirnīšu piedzīvojums pēc to izbiršanas no lielās pāksts mājas.

Pirms seansa uz sarunu ar skatītājiem būs ieradusies arī leļļu animatore un režisore Dace Rīdūze. Savukārt pirms un pēc seansa kinoteātra kafejnīcā būs iespējams aplūkot nelielu mākslinieces izstādi ar filmas tēliem un ainām.

Pēc visu īsfilmu noskatīšanās apmeklētāji, kā ierasts, tiks aicināti pievienoties radošajai darbnīcai. Šoreiz, tematiski saistīti, katram būs iespēja iejusties filmu veidotāja lomā un izveidot savas iztēlotās filmas ainu un varoņus.

Ieejas biļete: standarta – 6 eiro, bērniem, skolēniem, studentiem, senioriem – 4 eiro, grupas biļete (4 cilvēki) – katram 4 eiro. Bērniem līdz 2 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu, – bez maksas.

Biļetes var iegādāties uz vietas kinoteātrī, maksājot skaidrā naudā, kā arī iepriekšpārdošanā šeit.

Filmas tiks izrādīts latviešu valodā. Plašāka informācija pieejama "kinobize.lv".

Dabas muzejs aicina ģimenes ar bērniem izzināt sēnes

Kino, muzeji un Miķeļdienas lustes – kurp doties ar ģimeni šajā nedēļas nogalē
Foto: Shutterstock

Latvijas Dabas muzeja rīkotā septembra ģimenes diena notiks sestdien, 26. septembrī, un veltīta sēņu tēmai – mazie dabas pētnieki aplūkos ekspozīciju "Latvijas augi un sēnes" un kopā ar muzeja speciālistiem un vecākiem pildīs uzdevumu grāmatiņu, informē muzejā.

Lasīt vairāk

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ģimene Kino Bize Rīgas Motormuzejs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form