'Knīpas un knauķi' muzikālā rotaļuzvedumā vēsta par 12 emocijām
Foto: Publicitātes attēli

Atzīmējot 50. dzimšanas dienu, bērnu vokālā studija "Knīpas un knauķi" radījusi muzikālu un reizē interaktīvi izglītojošu rotaļuzvedumu bērniem un viņu vecākiem "Emociju pētnieki". Tajā caur dziesmām, dejām, sarunām, spēlēm un līdzdarbošanos ikviens aicināts iepazīt, izprast un apzināt daudzveidīgās emocijas, kas valda mūsos. Vasaras laikā muzikālais koncertuzvedums "Emociju pētnieki" būs skatāms un klausāms četrās Latvijas pilsētās – Siguldā, Cēsīs, Jūrmalā un Tērvetē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

""Knīpas un knauķi" vēlas sniegt Latvijas sabiedrībai jaunas zināšanas, kas palīdzētu mums visiem kļūt emocionāli izglītotākiem, mācīties labāk sarunāties, dzirdēt un saprast vienam otru – kā ģimenē, tā draugu un līdzcilvēku lokā. Jebkurās attiecībās liela loma ir vēlmei un mākai sadzirdēt, uztvert un saprast otru cilvēku, lai mēs visi šajā pasaulē varētu justies labāk. Tāpat katra emocija var būt arī mūsu pašu draugs, ja spējam to atpazīt un izprast," stāsta projekta idejas autore un Klusuma skolas skolotāja Edīte Putniņa.

Savukārt uzveduma mākslinieciskā vadītāja un horeogrāfe Sanita Sējāne papildina: "Lai ļautu labāk atpazīt un iepazīt šīs daudzveidīgās emocijas, kas valda mūsos, rotaļuzvedumā "Emociju pētnieki" liela loma ir arī izmantotajiem psiholoģiskajiem aspektiem, apzinātas prakses teorijai un arī praktiskas darbošanās piemēriem."

Koncertuzvedums ir stāsts par ziņkārīgu meiteni Emmu un drosmīgu knauķi Lukku, kuri kopīgi apceļo un iepazīst 12 emociju planētas: prieka, dusmu, laimes, bēdu, kautrīguma, draudzīguma, baiļu, miera, uztraukuma, pateicības, skaudības un mīļuma. Uzvedums galvenokārt paredzēts pirmskolas un skolas vecuma bērniem, taču to iespējams vērot arī pašiem mazākajiem klausītājiem un skatītājiem kopā ar saviem vecākiem.

"Emocijas ir pamats bērna psihoemocionālajai attīstībai. Tās signalizē to, kā mēs uztveram pasauli, kādas ir mūsu vajadzības un vērtības – vai tās ir, vai, gluži pretēji, nav piepildītas, apdraudētas, cienītas. Bērni, augot ģimenē ar gana labiem vecākiem, ir emocionāli autentiski - bērns emocijas izjūt dzīvi un intensīvi. Un pieaugušā loma ir pastāstīt, kas tā ir par emociju, kādēļ bērns tā jūtas, un akceptēt šādu bērna izjūtu. Patiesu prieku man kā ārstam psihoterapeitam rada emocionālo inteliģenci veicinoši pasākumi – īpaši bērnu auditorijai, jo bērnībā gūtās pieredzes par emociju atpazīšanu, verbalizēšanu un pieņemšanu ieliek nospiedumus turpmākajai dzīvei: pašcieņai, pašvērtībai un empātijai," stāsta ārste psihoterapeite Laura Valaine.

Uzvedumā skanēs dziesmas no albuma "Emociju pētnieki", kas saņēmis balvu "Zelta mikrofons 2022" un atzīts par gada labāko mūzikas albumu kategorijā "Mūzikas albums bērniem". Tajā emocijas mūzikas valodā ietvēruši 12 komponisti, no kuriem vairāki radījuši daudzu iemīļotas bērnu dziesmas: Andris Sējāns, Līga Celma, Ģirts Bišs, Laura Jēkabsone, Jānis Šipkēvics, Jānis Ķirsis, Anita Rezevska, Jonita Štoma, Edīte Putniņa, Andris Kontauts, Ēriks Ešenvalds un Sanita Sējāne. Visām dziesmām vārdus sarakstījusi bērnu dzejoļu un dziesmu tekstu autore Inga Cipe.

Koncertuzvedums "Emociju pētnieki" norisināsies četrās Latvijas pilsētās:

  • 3. jūlijā pulksten 11 Siguldā, Siguldas pils kvartālā;
  • 16. jūlijā pulksten 12 Cēsīs, Cēsu pilsētas svētku laikā;
  • 17. jūlijā pulksten 11 Jūrmalā, Raiņa sētā;
  • 20. augustā pulksten 12 Tērvetē, Tērvetes dabas parkā.


Uzveduma "Emociju pētnieki" galvenie varoņi – vokālā studija "Knīpas un knauķi". Dzīvo mūziku izpilda profesionālu mūziķu sastāvs – Andris Sējāns (klavieres), Anrijs Grīnbergs (bungas, perkusijas), Roberts Rasa (basģitāra). Režisore, scenārija autore – Inga Cipe. Mākslinieciskā vadītāja, horeogrāfe – Sanita Sējāne. Scenogrāfs – Mārtiņš Meļķis. Skaņu režisors – Artūrs Sedriks Sinkevičs.

Dziesmas no albuma klausāmas šeit: Emociju pētnieki.

Ar plašāku informāciju par koncertuzvedumiem var iepazīties šeit.

Tags

Emocionālā inteliģence Knīpas un Knauķi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form