
Tūliņ tuvos un tālos Latvijas nostūros kursies Jāņu dienas ugunskuri, čurkstēs desiņas, skanēs līgo dziesmas un mazi un lieli lustēsies līdz rītausmai. Taču, pirms ķerties pie svinēšanas, nedrīkst aizmirst par mazajiem Jāņubērniem – ko stāstīt bērniem par šiem svētkiem, kādas rotaļas izspēlēt un galu galā – vai drīkst pagaršot miestiņu?
Lai atbildētu uz šiem jautājumiem, ielūkojāmies portāla "Cālis" padomu vācelītē – tur atradīsi atbildi uz jautājumu par to, kāpēc Jāņos pinam vainagus un ēdam ķimeņu sieru, kāpēc Jāņos jāspēlējas un kā bērniem līgošanas priekus padarīt vēl lustīgākus, izspēlējot dažādas spēles.
Lai lustīgi svētki!
Kā vienkāršā valodā bērnam pastāstīt par Līgo svētkiem

Līgo un Jāņus svin katra ģimene – ar savām tradīcijām un izpratni. Taču kāpēcīšu vecuma bērniem vecāki nereti nemaz nevar paskaidrot, kādēļ tieši šajās dienās jāpin vainagi, jākur ugunskurs un jāēd Jāņu siers. Par to, kā vienkāršā valodā pirmsskolas vecuma bērniem izskaidrot svētku nozīmi, stāsta folkloriste un pirmsskolas vecuma pedagoģe Zoja Heimrāte. Arī par to, kas ir meitu un puišu Jāņu zāles, kāpēc siera ritulis ir apaļš.
Lasīt vairāk
- 1. Video: Iemāci bērnam vienkāršu Jāņu dziesmiņu
- 2. Trīs rotaļas Līgosvētkiem, kurās līksmot mazajiem jāņubērniem
- 3. Video: Kāpēc Jāņos jāspēlējas un kā tas veicina iekšējās jaunības saglabāšanu
- 4. Alus putiņas bērnam - var vai nevar dot nogaršot?
- 5. Līgo nakts papardes ražīgums: kādi būs Jāņos radītie bērni