Nauda.
Foto: F64

Jau devīto gadu LNT, "Ziedot.lv", "Swedbank" un "Rimi" aicina piedalīties labdarības akcijā "Labestības diena". Arī šogad mēs varam būt vienoti un sniegt bērniem veselību un pilnvērtīgu dzīvi. Palīdzību šogad gaida Elīza, Katrīna, Ērika, Dainis, Ričards un Keita. Lai bērni veseļotos, kopā nepieciešami 27 715 eiro.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par četrus gadus veco dobelnieci Elīzu:

Mazā Elīza piedzimstot neelpoja. Tas radīja nopietnas un paliekošas veselības problēmas. Meitenīte kopš dzimšanas regulāri saņem rehabilitācijas kursus, kas ir palīdzējuši virzīties uz priekšu attīstībā. Elīza veseļojas, un progress ir nenoliedzams, dziemžēl meitene attīstās lēni. Lielākoties pārvietojas lienot, spēj pati ieņemt sēdus pozu un stabili sēdēt. Elīzas rīcībā ir staigulis un aktivitāšu krēsls, kas atvieglo viņas un vecāku ikdienu. Taču Elīzai nepieciešama osteopātiskā ārstniecība un rehabilitācijas kurss centrā "Baltezers", kā arī delfīnterapijas divi kursi Minskas delfinārijā "Nemo". Lai Elīza dzīvotu pilnvērtīgu dzīvi, nepieciešami 3 720 eiro.

Par četrus gadus veco Katrīnu no Rīgas:

Katrīnai ir reta ģenētiska saslimšana - Angelmana sindroms. Slimība izpaužas kā smaga garīga atpalicība, fiziskās attīstības traucējumi, valodas trūkums, kā arī izteikti miega traucējumi un hiperaktivitāte. Ar Katrīnu ir ļoti grūti komunicēt – viņa ir spējīga uztvert tikai dažus atpazīstamus vārdus: padzerties, ēst un mazgāties. Lai arī Katrīna ir atkarīga no citu cilvēku palīdzības, paēst viņa spēj patstāvīgi, arī staigāt viņa iemācījusies. Meitene apmeklē specializēto bērnudārzu. Katrīna jau divas reizes ir apmeklējusi delfīnterapiju, kas palīdz mazināt miega traucējumus un hiperaktivitāti, kā arī uzlabo koncentrēšanās spēju. Lai varētu nodrošināt delfīnterapijas divus kursus Minskas delfinārijā "Nemo" vai Klaipēdas delfinārijā, kopā nepieciešami 3 600 eiro.

Par Ēriku (17) un Daini (14) no Alūksnes novada:

Pusaudži Ērika un Dainis ir brālis un māsa. Abiem bērniem ir spinālā muskuļu atrofija, kuras galvenais simptoms ir muskuļu vājums. Pašreiz Ērikai ir ievietota traheostoma, un jau sešus gadus meitene pieslēgta pie pārvietojamā elpošanas aparāta. Dainis līdz 10 gadu vecumam spēja pārvietoties pats, bet straujās augšanas dēļ pārstāja stāvēt kājās. Pa mājām puika pārvietojas uz ceļgaliem, bet ārpus mājas – ratiņkrēslā. Regulāri rehabilitācijas pasākumi abiem bērniem ir ļoti vērtīgi un spēcinoši. Lai varētu sniegt Ērikai un Dainim rehabilitācijas kursus centrā "Līgatne" divas reizes gadā, nepieciešami 7 809 eiro.

Par septiņgadīgajiem dvīņiem no Rīgas - Ričardu Edžu un Keitu Gabrielu:

Dvīņi Edžus un Keita nāca pasaulē priekšlaicīgās dzemdībās, pēc kurām abiem bērniem nācās krietni pacīnīties, lai izdzīvotu. Ričardam ir uzstādīta diagnoze – bērnu cerebrālā trieka ar spastiko tetraparēzi. Pateicoties jau ieguldītajam darbam, puika ir kļuvis stabilāks, sākot staigāt ar staiguli. Zēns ļoti cer, ka kādreiz varēs stāvēt un iet pats. Arī Keitai uzstādīta diagnoze – bērnu cerebrālā trieka, spastiska paraparēze. Savukārt meitenītei ir vestibulāras problēmas, tāpēc tiek apmeklētas fizioterapijas nodarbības, kurās stiepj muskuļus, lai nebūtu jāstaigā uz pirkstu galiņiem, un nevajadzētu taisīt operāciju, kā arī trenē līdzsvaru. Lai Ričards un Keita turpinātu uzlabot savu veselību, nepieciešami 12 586 eiro fizioterapijai, nodarbībām baseinā, reitterapijai un konsultācijām Vācijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kopā atbalsts nepieciešams 93 bērniem visā Latvijā - Rīgā, Ventspilī, Balvos, Jelgavā, Rēzeknē, Dagdā, Ogrē, Līvānos, Daugavpilī, Ludzā, Limbažos, Cēsīs, Bauskā, Jēkabpilī un citos Latvijas reģionos. Palīdzība nepieciešama dažādu ārstniecības, rehabilitācijas, medicīniski tehnisko palīglīdzekļu pakalpojumu nodrošināšanai, informē portāls "Ziedot.lv".

Labdarības akcijas galvenais mērķis ir uzlabot šo smagi slimo bērnu dzīves kvalitāti un palīdzēt dzīvot pēc iespējas pilnvērtīgāku dzīvi. Ziedojumi tiek vākti ārstniecībai un rehabilitācijai, kas nav iekļauti valsts apmaksātajos medicīnas pakalpojumos, tādēļ sabiedrības līdzdalība un atbalsts ir ļoti nepieciešams.

Ziedot var portālā "Ziedot.lv", "Rimi" un "Supernetto" veikalos, "Swedbank" internetbankā, kā arī zvanot pa ziedojumu tālruni 90006383 (zvans 1.42 eiro, t.sk., PVN). Patlaban šajā akcijā saziedots 941 eiro.

31.maijā ikviens ir gaidīts piedalīties Labestības dienas pasākumos visas dienas garumā pie Kongresu nama Kronvalda parkā, bet svētku koncerta vakara tiešraide būs vērojama LNT kanālā.

Tags

Labdarība LNT Rimi Supernetto Swedbank Ziedot.lv
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form