Lāčplēša dienā Jūgendstila muzejā notiks bērnu rīts ar Ilgu Reiznieci
Foto: AS Foto. "Iļģi"

Svētdien, 11. novembrī, pulksten 12 muzejs "Rīgas Jūgendstila centrs" aicina ģimenes ar bērniem ieskandināt svētkus kopā ar mūziķi, postfolkloras grupas "Iļģi" dibinātāju un pedagoģi Ilgu Reiznieci.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Muzejs aicina ģimenes ar bērniem iepazīt un izdzīvot rudens laika dziesmas un rotaļas kopā ar Ilgu Reiznieci. Rotaļās bērni iepazīst dažādas dzīves situācijas, norises dabā un sadzīvē, vēsta muzeja "Rīgas Jūgendstila centrs" pārstāve Dace Bāliņa. Ilga Reizniece atraktīvā veidā ar bērniem izspēlēs gadsimtiem senu dziesmu ritmus un mūziku, ļaujot katram dalībniekam piedzīvot spēles prieku.

Izsenis gada tumšākais laiks, rudens, kad raža novākta un darbi apdarīti, ir bijis laiks spēlēm, dziesmām un pasakām. Ilgas Reiznieces krājumā ir ne viena vien rudens laika dziesma − gan Miķeļa dienai veltīta, gan Mārtiņiem, kas novelk robežšķirtni starp rudeni un ziemu, kā arī daudzas pazīstamas un arī nezināmas dziesmas un rotaļas.

Pēc pasākuma apmeklētājiem būs iespēja iepazīt Jūgendstila muzeju, kas atrodas latviešu arhitekta Konstantīna Pēkšēna projektētā nama dzīvoklī, kur savulaik dzīvojis pats arhitekts. Muzeja virtuālajā ekspozīcijā ikviens interesents var salikt jūgendstila nama puzli vai uzbūvēt savu namu, kā arī izvedot diplomu ar Jūlija Madernieka ornamentiem. Visa ģimene kopā var nofotografēties greznās cepurēs jūgendstila perioda fotosalonā.

Uz pasākumu aicināti bērni vecumā no 5 līdz 8 gadiem. Ieejas maksa apmeklētājam 3 eiro.

Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc bērnu rīta organizatori lūdz pieteikt dalību iepriekš, zvanot pa tālruni 67181465 vai rakstot uz e-pastu: jugendstils@riga.lv, vai sūtot ziņu muzejam "Facebook".

Tags

Bērni Ilga Reizniece Iļģi Muzejs Rīgas Jūgendstila centrs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form