Lai sešgadniece Katrīna nezaudētu cerību staigāt, lūdz ziedot steidzamai operācijai
Foto: Rolfs Vendiņš

Katrīnai Rozei ir seši gadi un šobrīd par visu vairāk pasaulē meitenes ģimenei nepieciešams sabiedrības atbalsts. Lai meitene nezaudētu cerību staigāt, viņai Vācijā steidzami jāveic operācija, kuras izmaksas ir 26 800 eiro.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šis ir stāsts par ģimeni, kurā aug trīs meitas. Par ģimeni, kurai tieši šobrīd ir nepieciešams finansiāls atbalsts steidzamas operācijas ārvalstīs veikšanai, lai mazā Katrīna nepaliktu gultas režīmā. Ģimene meklē arī iespējas saņemt valsts atbalstu, taču, ja tas arī tiks saņemts, kompensācija nebūs pilnā apmērā.

Katrīna aug mīlošā ģimenē kopā ar vēl divām māsiņām. Katrīna ir savas mammas Janas kopija - skaistām, brūnām acīm, tumšiem matiem un fantastisku smaidu, kas, neskatoties uz smago situāciju, rotā Katrīnu ik brīdi.

"Diena beidzot ir vasarīga un tiekamies parkā pie bērnu rotaļu laukumiņa, kur Katrīna varonīgi stumj rollatoru pa nelīdzeno asfaltu un kopā ar māsu ķiķina par viņas  blēņām. Katrīnas smaids un pozitīvisms atbruņo jebkuru. Viņa šķelmīgi skatās uz fotogrāfu un uzmanīgi sadraudzējas ar mums," tā par meiteni portālam "Cālis.lv" stāsta nodibinājuma Palidzesim.lv vadītāja Ilze Skuja.

Katrīna jau prot lasīt un arī rakstīt, burti gan nesanākot ļoti glīti, taču viņa cenšas. Meitenei ir viedoklis par daudzām lietām un dzīves situācijām. Viņa ir maza gudriniece un nākamgad uzsāks skolas gaitas. Tomēr ir kas tāds, kas liek sirdij sažņaugties un apbrīnot Katrīnu, un viņas varonīgos vecākus.

Katrīnai smagās diagnozes dēļ kopš dzimšanas ir paralizētas kājas un ķermeņa apakšējā daļa. Šobrīd meitenītei ir seši gadi un vecāki ar savu neatlaidību ir paveikuši neticamu darbu, lai intensīvu terapiju (fizioterapija, ergoterapija, baseins, osteopāts, reiterapija) un individuāli izgatavotu palīglīdzekļu - ortožu izmantošana Katrīnu no guļoša, bezpalīdzīga bērna attīstītu par bērnu, kurš, izmantojot ortozes un rollatoru, spēj patstāvīgi pārvietoties, kopā ar savām māsām apmeklēt bērnudārzu un dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Katrīnas mamma, laužot dažkārt absurdas lietu kārtības, ir panākusi atbalstu ne tikai savam bērnam, bet palīdzējusi arī daudzām citām ģimenēm.

Katrīnas kājas vēl nav paspējušas iegūt nepieciešamās spējas pilnībā patstāvīgi funkcionēt, tādēļ tās nav iespējams pilnvērtīgi noslogot. Rezultātā ir noārdījies un nolūzis augšstilba kaula kakliņš. Lai Katrīna varētu turpināt attīstīties, mācīties staigāt (ar cerību izvairīties no ratiņkrēsla), ir nepieciešama steidzama kaula pastiprināšanas operācija kompleksā ar nekavējošu ortožu pārbūvēšanu, to pielāgojot pēcoperācijas ķermeņa ģeometrijai un pareizi slogotai stājai. Diemžēl šādu kompleksu risinājumu pagaidām nav iespējams veikt Latvijā un tuvākā operēšanas vieta ir Minhene, Vācijā. Ja operācija netiks veikta pēc iespējas ātrāk, tas draud arī ar otra augšstilba kaula kakliņa noārdīšanos un Katrīna vairs nevarētu staigāt, tā informē Skuja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Operācijas kopīgās izmaksas ir ap 26 800 eiro. Ceļa un uzturēšanās izdevumus, kā arī pēcoperācijas rehabilitāciju ģimene varētu segt pati no sava budžeta.

Taču šī summa ir par lielu, lai tik ātrā laikā ģimene pati to savāktu. Lūgt nav viegli, jo īpaši, ja esi cīnītājs nevis čīkstētājs, tomēr Katrīnas veselība ir svarīgāka par visu, tādēļ ģimene un Palīdzēsim.lv lūdz jūs, katru personīgi, atbalstīt Katrīnu, lai meitene vēlākais oktobrī varētu doties uz operāciju Minhenē.

Palīdzēt Katrīnai Rozei jūs varat, ziedojot līdzekļus labdarības organizācijas Palīdzēsim.lv kontā:

Nodibinājums "Palīdzēsim.lv"
Vienotais reģ. Nr. 40008137568
Adrese: Jauniela 21-1, Rīga, LV-1050
Pasta adrese: Duntes iela 28-197, Rīga, LV-1005
Norēķinu rekvizīti:
AS "SEB banka"
LV90UNLA0050013761397
SWIFT kods: UNLALV2X

Veicot maksājumus, lūgums norādīt konkrētu maksājuma mērķi Katrīnai Rozei. Ja nevēlaties, lai Jūsu vārds parādās pie ziedotāju saraksta, lūdzu, maksājuma mērķī norādiet: "Anonīms".

Palīdzēsim.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Labdarība Palidzesim.lv
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form