Latvijā atvērs pirmo bezmaksas jauniešu mentālās veselības 'check-up' punktu
Foto: Shutterstock

Lai veicinātu psihoterapijas pieejamību pusaudžiem un jauniešiem, informācijas tehnoloģiju uzņēmums "TietoEVRY" sadarbībā ar Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centru, sākot no 10. jūnija, nodrošinās bezmaksas mentālās veselības pārbaudes jeb "check-up" punktu Jaunās Teikas kopstrādes telpu "Teikums" terasē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mentālās veselības pārbaudes jeb "check-up" punkts būs pieejams pusaudžiem un jauniešiem vecumā no 12 līdz 25 gadiem un viņu vecākiem. Katrs pusaudzis, jaunietis un viņu vecāki varēs bez maksas veikt mentālās veselības profilaktisku pārbaudi, aprunāties ar speciālistu, kā arī saņemt praktiskus padomus tālākajai rīcībai un mentālās veselības uzlabošanai.

"Laikā, kad Covid-19 izplatības ierobežojumi ietekmē sabiedrības, īpaši pusaudžu un jauniešu psiholoģisko veselību, vadošiem nozares spēlētājiem jākļūst par paraugu citiem. Ņemot vērā, ka kļūstam lielāki un spēcīgāki, pieaug arī mūsu atbildība pret iedzīvotājiem, tādēļ iesaistāmies vitāli svarīgu problēmu risināšanā. Tas ir veids, kā varam sniegt pievienoto vērtību visiem, kuri veido Latvijas nākotni," par iniciatīvu stāsta informācijas tehnoloģiju uzņēmuma "TietoEVRY" Latvijas filiāles vadītāja Valērija Vārna.

Iniciatīvas ietvaros "check-up" punkta darbība, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un piesardzības pasākumus, plānota divas reizes nedēļā.

"Šāda punkta ideja ir padarīt mentālās veselības aprūpi jauniešiem pieejamu un draudzīgu – aicinot nevis uz psihologu kabinetiem vai iestādēm, bet uzrunājot viņus sabiedriskās vietās. Tas ir arī inovatīvs un efektīvs veids, kas ļauj nodrošināt psiholoģiskās veselības skrīningu un sniegt pirmo atbalstu pēc iespējas vairāk pusaudžu laikā, kad tradicionālie psihiskās veselības pakalpojumi ir pārslogoti vai nepieejami," skaidro Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Sakss Konstantinovs.

Jaunizveidotā mentālās veselības pārbaudes jeb "check-up" punkta darbība, sākot ar 10. jūniju, ceturtdienās un piektdienā no pulksten 14 līdz 19 norisināsies Jaunās Teikas kopstrādes telpu "Teikums" terasē.

Tags

Trauksme Dzīve Covid-19 pandēmijas laikā Psiholoģija Pusaudzis Depresija Stress
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form