Latvijā ir tikai divi procenti mājsaimniecību, kurās aug trīs un vairāk bērnu
Foto: Shutterstock

Piektdien, 15. maijā, tiek atzīmēta Starptautiskā ģimenes diena. Ģimenes definīcija ir visai plaša, un tā var tik veidota gan ar, gan bez bērniem. Latvijā ir 27,2 procenti mājsaimniecību, kurās aug bērni vecumā līdz 17 gadiem, bet pārējā daļa – 72,9 procenti mājsaimniecību ir bez bērniem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati par 2018. gadu (informācija par 2019. gadu vēl nav apkopota – aut.).

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

2018. gadā 61 procents bērnu piedzima ģimenēs, kas bija oficiāli reģistrējušas laulību (2010. gadā – 56 procenti.

Dati vēsta, – 2018. gadā aptuveni ceturtajā daļā mājsaimniecību auga bērni līdz 17 gadu vecumam. No tām 7,3 procenti mājsaimniecību bija pāris ar vienu bērnu, 5,3 procenti mājsaimniecību – pāris ar diviem bērniem – un tikai divi procenti – pāris ar trim un vairāk bērniem. No visu mājsaimniecību skaita, kurās aug bērni, 3,8 procenti bija ģimenes, kur viens pieaugušais audzina bērnus, bet vēl 8,8 procenti – citas mājsaimniecības ar bērniem.

Turpretim no mājsaimniecību skaita bez bērniem, kas 2018. gadā veidoja 72,9 procentus, 18,7 procenti bija pāris bez bērniem, vienas personas mājsaimniecību skaits bija 34,9 procenti, bet 19,3 procenti – citas mājsaimniecības bez bērniem.

Starptautisko ģimenes dienu ir dibinājusi ANO ģenerālā Asambleja 1993. gadā. Savukārt Latvijā Ģimenes dienu kā oficiālus svētkus atzīmē salīdzinoši nesen – kopš 2008. gada. Ik gadu šo dienu atzīmē 15. maijā, tajā godinot ģimeni un aicinot iedzīvotājus aizdomāties par tās lielo nozīmi cilvēku ikdienā, attiecībās un dzīvē, norāda Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš.

"Stipras ģimenes ir mūsu valsts drošības stūrakmens. Mēs visi gribam, lai Latvija ir valsts, kurā cilvēki vēlas veidot ģimenes. Lai gan šobrīd dzīvojam ārkārtējās situācijas apstākļos, es nākotnē raugos ar optimismu. Esmu pārliecināta, ka no krīzes Latvijas sabiedrība izies stiprāka un vienotāka nekā tā bijusi līdz šim," sveicot visus Ģimenes dienā, uzsver labklājības ministre Ramona Petraviča.

Tags

Ramona Petraviča Ģimene Labklājības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form