Latvijā pirmo reizi notiks sacensības skolēniem 'Eiro skrējiens' jeb Nopietnāka spēlēšanās datorā
Foto: PantherMedia/Scanpix

No 2015. gada 25. novembra līdz 2016. gada 25. februārim Latvijas bērni vecumā no deviņiem līdz 12 gadiem (3.-6. klašu skolēni) aicināti piedalīties visas Eirosistēmas mēroga spēlē "Eiro skrējiens" ("Euro Run"), kuras mērķis ir izglītot jaunākos naudas lietotājus par eiro banknotēm un monētām un to drošību.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šo eiro zonas valstīm tradicionālo konkursu Latvijas Banka un Eiropas Centrālā banka (ECB) pirmo reizi rīko arī Latvijā, turklāt ar īpašu sacensību finālu 2016. gada aprīlī.

Spēle "Eiro skrējiens" ir izglītojoša un aizraujoša, tās varoņi Anna un Aleksis palīdz policijai apcietināt banknošu viltotāju, un šajos notikumos paši labāk iepazīst savu naudu, portālu Cālis.lv informēja Latvijas Bankas preses dienestā.

Datorspēles "Eiro skrējiens" tiešsaistes sacensības notiek interneta vietnē www.jaunas-eiro-banknotes.eu.

Līdztekus kopīgajām sacensībām, kas notiek eiro zonā, Latvijas Banka un ECB organizē papildu sacensības un izglītojošus pasākumus skolēniem un skolotājiem Latvijā. Četrus sacensību Latvijā dalībniekus, kuri spēlē būs ieguvuši visvairāk punktu, un viņu klasesbiedrus Latvijas Banka 2016. gada aprīlī aicinās piedalīties finālsacensībās tās ēkā Rīgā.

Lai apmācītu skolēnu par naudaszīmju drošību un palīdzētu viņiem sagatavoties sekmīgi atbildēt uz spēles jautājumiem par eiro banknotēm un monētām, Latvijas Banka 7. oktobrī uzsāka izglītojošas izbraukuma nodarbības vispārizglītojošās skolās visā Latvijā. Tās turpināsies līdz pat 2016. gada februārim.

Kopumā šādas nodarbības notiks vismaz 20 vispārizglītojošās skolās dažādos Latvijas reģionos. Nodarbību saraksts skolēniem atrodams Latvijas Bankas izglītojošajā ekonomikas vietnē Naudasskola.lv. Tuvākās nodarbības plānotas 5. novembrī Jēkabpilī, 6. novembrī – Daugavpilī, 10. novembrī – Brocēnos un Liepājā.

Tāpat ar ECB atbalstu skolēniem tiek piedāvāti izglītojošie materiāli (plakāti, brošūras, kartes, prezentāciju materiāli, filma un citi mācību līdzekļi).

Detalizēta informācija par izglītojošām aktivitātēm un materiāliem – rakstot uz e-pastu redaktors@naudasskola.lv vai zvanot pa tālruni 67022288.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Datorspēles Eiropas Centrālā banka Latvijas Banka
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form