Latvijas ķirurgi veic sarežģītas jaunas operācijas ar implantu ievietošanu mugurā
Foto: Publicitātes foto

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā, izmantojot vienu no jaunākās paaudzes neironavigācijas sistēmām "StealthStation S8", veiktas vairākas sarežģītas operācijas ar implantu ievietošanu mugurkaula skriemeļos un starpskriemeļu disku aizvietošana. Mugurkaulu ķirurģijā Latvijā neironavigācija kā palīgmetode regulāri līdz šim nav izmantota, jo šāda veida iekārtas nav nevienā Latvijas stacionārā, kur tiek veikta mugurkaula ķirurģija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas (TOS) ķirurgi divās dienas veica vairākas operācijas, izmantojot neironavigācijas sistēmu un intraoperatīvo datortomogrāfu, ziņo Dagnija Dižbite-Svarinska no TOS.

Iekārta TOS tika atvesta aprobācijai un ārsti ir atzinuši, ka šāda palīgmetode būtu neatsverams pienesums mugurkaula ķirurģijai Latvijā un tieši TOS, kur tiek veiktas visvairāk valstī sarežģītākās un nereti unikālas mugurkaula operācijas. Neironavigācijas sistēma mugurkaula ķirurģijā ievērojami paaugstina precizitāti un pacienta drošibu, kā arī samazina radiacijas starojumu personālam. Operācijas laikā , katrs etaps tiek kontrolēts trīsdimensiju attēla kontrolē, kas ievērojami palielina operācijas drošību un precizitāti.

"Mugurkaula ķirurģijā ārkārtīgi svarīga ir precizitāte līdz milimetram. Operācijas neiroavigācijas sistēmas un intraoperatīva datortomogrāfa kontrolē ievērojami paaugstina sarežģītu mugurkaula operāciju precizitāti un drošību pacientam kā arī operāciju rezultāts ir nesalīdzināmi kvalitatīvāks, jo katrs etaps tiek veikts trīsdimensiju attēla redzes kontrolē. Šādas iekārtas izmanto pasaules un Eiropas Savienības valstu slimnīcās, kur notiek mugurkaula ķirurģija un arī Latvijā būtu pienācis laiks mugurkaula ķirurģijā ieviest mūsdienu tehnoloģijas, kas dod lielāku garantiju pacientu drošībai un paver daudzas jaunas iespējas," skaidro Kalvis Briuks, TOS Mugurkaula un locītavu ķirurģijas virsārsts.

Latvijas ķirurgi veic sarežģītas jaunas operācijas ar implantu ievietošanu mugurā
Foto: Publicitātes foto

TOS neironavigācijas sistēmas aprobācijas periodā tika veiktas operācijas trīs pacientiem darbaspējīgā vecumā ar ilgstošām muguras jostas daļas sāpēm un vājumu kājās. Sistēmas kontrolē tika veikta implantu ievietošana skriemeļos un aizvietoti starpskriemeļu diski, kā arī atbrīvotas nervu struktūras. Ārsti atzīst, ka izmantojot neironavigācijas sistēmu, operācijas izdevās veikt ar papildus drošibas garantu .

"Protams, vēl arvien noteicošā loma ir ķirurga zināšanām, iemaņām un sapratnei par mugurkaulu, taču mūsdienīgs aprīkojums ievērojami palielina drošību un iespēju kopumu kvalitatīvāk palīdzēt cilvēkiem. Šāda veida neironavigācijas sistēmas mugurkaula ķirurģijā visā pasaulē un arī mūsu kaimiņvalstīs izmanto jau ilgstoši, tas ir jau gandrīz kā mūsdienu standarts vietai , kur tiek veiktas sarežģītas mugurkaula operācijas," skaidro Briuks.

TOS ārsti norāda, ka atsevišķas mugurkaula operācijas nemaz nav iespējams veikt bez šo iekārtu esamības. Intraoperatīva datortomogrāfija un navigācija ir ļoti nozīmīga ne tikai mugurkaula ķirurģijā, bet arī sarežģītu skeleta lūzumu stabilizācijā un kaulu mīksto audu audzēju precīzā izņemšanā, kas arī ikdienā tiek darīts TOS.

Latvijas ķirurgi veic sarežģītas jaunas operācijas ar implantu ievietošanu mugurā
Foto: Publicitātes foto
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca
0
Muguras sāpes
0
Traumas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form