Publicitātes foto
Foto: Publicitātes foto

Sestdien, 10. augustā, Leļļu teātris vērs durvis skatītājiem, piedāvājot tikties gan ar jau iemīļotiem, gan jauniem izrāšu varoņiem. Teātris šosezon plāno atklāt 11 jaunus iestudējumus, kuros darbosies tādi iemīļoti pasaku tēli kā Mazā raganiņa, Čigānmeitēns Ringla, Īkstīte, Princese uz zirņa un daudzi citi.

2019./2020. gada sezonā plānots iestudēt septiņas latviešu un četras krievu trupas izrādes sadarbībā ar režisoriem Viju Blūzmu, Māri Koristinu, Lailu Kirmušku, Edgaru Kaufeldu, Arnitu Jaunzemi un Viesturu Roziņu. Jauniestudējumu radošajām komandām pievienoties tādi mākslinieki kā Vita Radziņa, Gita Peta, Anita Znutiņa-Šēve, Kristians Brekte, Rūta Briede un Valters Kristbergs.

Sezonas pirmais jauniestudējums – "Vakara pasaciņa" mazuļiem "Čigānmeitēns Ringla" gaidāma jau 13. septembrī. Pasaku veidojusi un lasīs jaunā aktrise Alīda Pērkone. Savukārt oktobrī skatītājiem par prieku Lielajā zālē klajā nāks latviešu trupas izrāde "Mazā raganiņa", kurā pasaulē jaunākās raganas un viņas drauga kraukļa Abraksa piedzīvojumus skatuves valodā ietērpusi režisore Laila Kirmuška kopā ar māksliniecēm Vitu Radziņu, Gitu Petu, komponistu Rihardu Zelezņevu un aktieriem – Danu Avotiņu-Lāci, Elīnu Bojarkinu, Artūru Putniņu un Matīsu Milleru. Turpretim Mazajā zālē krievu valodā tiks iestudēta marionešu izrāde "Princese uz zirņa". Hansa Kristiana Andersena pasakas skatuves versiju veidos režisore Vija Blūzma, māksliniece Anita Znutiņa-Šēve, kā arī aktieri Kristīna Varša, Jūlija Meščerjakova un Aleksandrs Jonovs.

Novembra beigās Mazajā zālē plānota vēl viena izrāde krievu trupā – "Kaķēns vārdā Vau", ko veidos režisors Māris Koristins sadarbībā ar mākslinieci Vitu Radziņu un aktieriem Liliju Sūnu, Juriju Luniku un Elīnu Feofanovu.

Gada noslēgumā jaunu Ziemassvētku izrādi iestudēs režisore Arnita Jaunzeme, kura šoreiz izvēlējusies latviešu tautas pasaku "Vecīša cimdiņš". Izrādes māksliniece būs Vita Radziņa, savukārt lomās būs redzami Anrijs Sirmais, Elīna Bojarkina un Matīss Millers. Decembrī pirmizrāde gaidāma arī Edgara Kaufelda iestudētajiem šausmu stāstiem pēc Māra Runguļa darbu motīviem. Izrādes vizuālo veidolu izstrādās mākslinieki Kristians Brekte un Rūta Briede, lomās darbosies aktieri Dace Vītola, Santa Didžus, Miķelis Žideļūns, Artūrs Putniņš, Rihards Zelezņevs un Rūdolfs Apse.

Sezonas otrajā pusē plānotas trīs jaunas izrādes latviešu valodā – Lailas Kirmuškas iestudētā Hansa Kristiana Andersena pasaka "Īkstīte", Vijas Blūzmas marionešu izrāde "Princese uz zirņa", kā arī Viestura Roziņa skatuves versija Alekseja Tolstoja darbam "Zelta atslēdziņa jeb Buratino piedzīvojumi" sadarbībā ar mākslinieku Valteru Kristbergu. Buratino piedzīvojumi, kā arī Sergeja Aksakova pasaka "Sārtais ziediņš" (režisors Māris Koristins) būs šīs sezonas noslēdzošie jauniestudējumi krievu trupā.

Biļetes uz augusta un septembra izrādēm nopērkamas "Biļešu Paradīzes" tirdzniecības vietās, internetā, kā arī Latvijas Leļļu teātra kasē.

Source

Cālis.lv

Tags

Vita Radziņa Miķelis Žideļūns Kristians Brekte Latvijas Leļļu teātris
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form