Latvijas skolēni izcīna četras bronzas medaļas pasaules informātikas olimpiādē
Foto: Publicitātes attēls

Japānā noslēgusies 30. Pasaules informātikas olimpiāde, no kuras arī Latvijas dalībnieki mājās pārveda medaļas - bronzas medaļas ieguva Roberts Leonārs Svarinskis, Renāts Jurševskis, Eduards Gaņkins un Iļja Čaikovskis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pasaules informātikas olimpiādē piedalījās 335 dalībnieki no 87 valstīm, tāpēc jo īpaši liels ir prieks, par puišiem, kuri godam izcīnīja bronzas medaļas. Šāds rezultāts, kad visi Latvijas dalībnieki izcīna medaļas, ir sasniegts pēc astoņu gadu pārtraukuma, ziņo Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) ģenerāldirektors Andris Melnūdris.

"Liels gandarījums, ka pēc tik ilga pārtraukuma medaļas ir izcīnījuši visi Latvijas komandas dalībnieki. Vēlos izteikt pateicību visiem skolotājiem, kas sagatavoja savus audzēkņus sacensībām gan Latvijas, gan starptautiskajā mērogā. Tieši šo cilvēku milzīgais entuziasms un ieguldītais darbs ļauj priecāties par mūsu skolēnu panākumiem," uzsver LIKTA prezidente Signe Bāliņa.

"Mūsdienās tehnoloģijas skolēni lieto neatkarīgi no vecuma un ierobežojumiem, tāpēc ir būtiska to jēgpilna izmantošana, radot pievienoto vērtību. Īpašs prieks par skolēnu sasniegumiem Starptautiskajā informātikas olimpiādē. Latvijā skolotājiem un nozarei kopumā ir būtiski skolēniem atklāt saturīgu un attīstošu tehnoloģiju lietošanu, lai lielākā daļa pie tām pavadītā laika būtu jēgpilna. Nākotnē informātika un datorika būs nepieciešama ikvienam, tāpēc ir jādomā, kā ne tikai palielināt zinošo skolēnu skaitu, bet arī celt kopējo sabiedrības digitālo prasmju līmeni," norāda "Accenture" vadītājs Latvijā Maksims Jegorovs.

"Četras medaļas – tik daudz godalgu Latvijai pasaules informātikas olimpiādē ilgu laiku nav bijis. Sveicu mūsu jaunos programmētājus, skolotājus, trenerus ar šo lielisko panākumu! Ceru, ka laureāti neapstāsies pie sasniegtā un nākošgad mēs varēsim Latvijas komandu sveikt ar četrām vēl augstāka kaluma medaļām," uzsver AS "Exigen Services Latvia" Finanšu un administratīvais direktors Pēteris Krastiņš.

Roberts Leonārs, Eduards un Iļja jau iepriekš tikuši augstu vērtēti. Puišu pavasarī Baltijas informātikas olimpiādē Stokholmā, Zviedrijā, izcīnīja bronzas medaļas.

Absolūtajā vērtējumā uzvaru izcīnīja Bendžamins Kui (Benjamin Qi) no ASV, kuram sekoja Maolongs Jangs (Maolong Yang) un Zentings Zu (Zhenting Zhu) no Ķīnas. Kopumā tika piešķirtas 29 zelta, 55 sudraba un 83 bronzas medaļas. Igaunijas un Lietuvas komandas izcīnīja trīs medaļas katra. Pilnie sacensību rezultāti atrodami šeit.

Vispasaules informātikas olimpiādes notiek kopš 1989. gada. Pirmā olimpiāde notika Bulgārijas pilsētā Pravecā, kurā piedalījās 46 dalībnieki no 13 valstīm. Latvija Vispasaules informātikas olimpiādē debitēja 1992. gadā, un 24 gadu laikā mūsu komanda kopumā izcīnījusi 74 godalgas (septiņas zelta, 23 sudraba un 44 bronzas medaļas.

1997. gadā Dienvidāfrikā otro absolūti labāko rezultātu un Latvijai pirmo zelta medaļu izcīnīja Jānis Sermuliņš, panākumu atkārtojot arī pēc diviem gadiem Turcijā. 2002. gadā no Dienvidkorejas zeltu pārveda pat divi jaunie Latvijas programmētāji – Aleksandrs Belovs un Andrejs Ivanovs, 2011. gadā Taizemē zeltu izcīnīja Eduards Kaļiņičenko, 2015. gadā Aleksejs Zajakins, bet 2016. gadā – Aleksejs Popovs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Modernās tehnoloģijas Signe Bāliņa
0
Skolēns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form