Latvijas skolēniem zelta medaļa arī starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē
Foto: Publicitātes attēls

Skolēnu starptautisko olimpiāžu sezona rit pilnā sparā. No 30. jūlija līdz 5. augustam Honkongā, Ķīnā, norisinājās 16. starptautiskā ģeogrāfijas olimpiāde "iGeo 2019". Olimpiādē visi četri Latvijas delegācijas dalībnieki ieguva pa medaļai, informē Valsts izglītības satura centrs (VISC).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas ģeogrāfu izlases dalībnieki iekļuva labāko vidū un saņēma medaļas: Rūdolfs Golubovs (Ziemeļvalstu ģimnāzija) ieguva zelta medaļu, Andrejam Ķīlim (Cēsu Valsts ģimnāzija) un Kārlim Bošam (Gulbenes novada Valsts ģimnāzija) – sudraba medaļas, savukārt Krista Mehaņikova (Priekules vidusskola) mājās pārvedīs bronzas godalgu.

Rūdolfa iegūtā zelta medaļa Latvijas ģeogrāfiem ir jau ceturtā šajā desmitgadē. Šogad par pasaules čempionu kļuva Alberts Žangs no ASV. Jāpiemin, ka lauka darba uzdevumos otro labāko rezultātu starp visiem šīs olimpiādes dalībniekiem uzrādīja Rūdolfs, bet testa jautājumos trešo labāko – Kārlis.

Latvijas skolēniem zelta medaļa arī starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē
Foto: Publicitātes attēls

Valsts izlašu kopvērtējumā Latvijas ģeogrāfu izlase ierindojās 6. vietā, uzlabojot visu laiku labāko rezultātu, kas bija 8. vieta pērn Kanādā. Pasaules spēcīgākās ģeogrāfu izlases šogad atveda Indonēzija, ASV un Lielbritānija, turklāt ievērojami, ka aiz Latvijas palika virkne spēcīgu komandu, tostarp, Ķīnas, Krievijas un Taizemes izlases.

Šogad kopumā 166 dalībnieki pārstāvēja 43 valstis, nedēļu risinot dažādus uzdevumus, piemēram, par seismiskajām aktivitātēm, ūdens trūkuma problēmām, okeāna straumēm, lauka darba uzdevumos piedāvājot pilsētvides uzlabošanas aktivitātes Sai Kung pilsētā, kā arī atbildot uz virkni testa jautājumiem. Olimpiādes norisi nedaudz ietekmēja gan taifūns olimpiādes pirmajās dienās, kura dēļ nācās pārcelt pat lauku darbus dienu vēlāk, gan arī demonstrācijas Honkongā olimpiādes noslēgumā, tomēr organizatoriem izdevās panākt, ka tas olimpiādei problēmas nerada.

Latvijas izlasei Honkongā līdzi devās skolēnu mentori, E. Birznieka Jauno ģeogrāfu skolas vadītāji Uldis Klepers un Gatis Kampernovs. Nākamā gada "iGeo" olimpiāde norisināsies Turcijas metropolē Stambulā.

Latvijas komanda Rīgas lidostā ieradīsies 10. augustā plkst. 13.05 ar lidojumu no Frankfurtes.

Jau iepriekš tika informēts, ka šogad zelta medaļu Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē ieguva Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas absolvents Gustavs Jānis Mežciems, tikmēr citi Latvijas skolēni no dažādām starptautiskām olimpiādēm mājās pārveduši vairākas sudraba un bronzas medaļas, kā arī atzinības rakstus.

Latvijas skolēnu dalību Starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē īsteno Eiropas Sociālā fonda projekts "Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai" (projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002).

Tags

Valsts izglītības satura centrs
53545769
Zinātne
43475719
Skolēna emocionālā attīstība un mācības
0
Skolēns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form