Latvijas un Vācijas mākslinieki ar izstādes darbiem mudina runāt par bērnības nozīmi ikviena dzīvē
Foto: Zigismunds Zālmanis (NIKON)

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ceturtdien, 6.novembrī, aicina uz izstādes „Saruna ar bērnu sevī” atklāšanu „Pop – Up mākslas galerijā”. Izstādē kopējā projektā apvienojušies mākslinieki no Latvijas un Vācijas, lai runātu par bērnības nozīmi ikviena cilvēka dzīvē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izstādi tirdzniecības centra "Galleria Rīga" 6.stāvā izvietotajā galerijā atklās Vācijas vēstniece Latvijā, Viņas Ekselence Andrea Viktorīna. Izstāde būs aplūkojama līdz 20.novembrim.

Izstādes tapšanā apvienojušies mākslinieki no Latvijas un Vācijas – Rasa Jansone, Zane Balode un Līga Ķempe, Kerstina Borharde (Kerstin Borchardt, Rando Geševskis(Rando Geschewski,Takve Kenders (Takwe Kaenders, Ute Lauks(Ute Laux, Vilfrīds Šrēders(Wilfried Schröder,Vaņa Tolko(Wanja Tolko, Miro Zāra(Miro Zahra) un Žanete Coignere(Janet Zeugner). Izstādē būs apskatāmi arī SOS audžuģimenē augošā zēna – Elmāra Gruguļa darbi. Izstāde turpināsies līdz 20.novembrim un aplūkojama katru dienu no plkst.12 līdz 19.

Izstāde oriģināli tapusi Vācijā ar nosaukumu „Ubuntu. Die Kunst des Kindseins” un izstādīta vairākās Vācijas un Austrijas pilsētās. Ubuntu ir vārds no zulu valodas, kuru runā Dienvidārfrikā. Šis vārds nozīmē cieņpilnu un laipnu attieksmi vienam pret otru. Ubuntu apzīmē arī dāsnumu, labestību, rūpes, iejūtību, cieņu, mīlestību un respektu – vērtības, kas tik svarīgas ikviena bērna izaugšanai.

Ar šo projektu izstādes veidotāji vēlas ar mākslinieciskiem līdzekļiem aicināt sabiedrību rīkoties solidāri un pievērst uzmanību tām grūtībām, kādas piedzīvo bērni visā pasaulē.

Projekts tapis sadarbībā ar Vācijas SOS Bērnu ciematu asociāciju (SOS-Kinderdörfer weltweit). Projekta patronese ir Vācijas vēstniece Latvijā, Viņas Ekselence Andrea Viktorīna. „Esmu ārkārtīgi priecīga, ka šī izstāde ar panākumiem ir izstādīta Vācijā un Austrijā un nonākusi arī Latvijā, lai ar mākslinieciskiem līdzekļiem aicinātu sabiedrību uz solidāru rīcību,” norāda vēstniece.

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ir nevalstiska, labdarības organizācija, kas veido un atbalsta SOS audžuģimenes bez vecāku gādības palikušiem bērniem un uztur ģimeņu atbalsta centrus vairākās Latvijas pašvaldībās. Divu SOS bērnu ciematu audžuģimenēs (Īslīcē un Valmierā), kā arī SOS jauniešu mājās Jelgavā un Iecavā – atbalstu, drošību un jaunas mājas raduši 150 bērni un jaunieši no visas Latvijas. SOS ģimeņu atbalsta centri ik gadu sniedz nepieciešamo atbalstu un palīdzību vairāk kā 500 bērniem no Valmieras, Rīgas, Bauskas, Olaines un Cēsu novadu sociālā riska ģimenēm.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

SOS ciemati
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form