Lekcijas, meistarklases, spēles un skolēnu konkurss – Rīgā notiks lielākais fizikas festivāls Baltijā
Foto: Publicitātes attēls

11. maijā Rīgas Kongresu namā norisināsies lielākais fizikas notikums Latvijā un Baltijā – "Latvenergo" organizētais "Fizmix eksperiments" fizikas festivāls. Pasākumā būs plaša bezmaksas programma – fizikas darbnīcas, iedvesmas lekcijas, spēles, meistarklases, skolēnu konkurss un citas aktivitātes gan pamatskolas, gan pirmsskolas vecuma bērniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Festivāla idejas pamatā ir globāli augoša interese par fizikas mācīšanu praktiskā, visiem saprotamā veidā. Fizika un zinātniskie eksperimenti kļūst arvien populārāki arī kā izklaides pasākumi – par to uzņem seriālus, filmas un veido šovus, rīko zinātnes festivālus.

Sekojot tendencēm pasaulē, "Latvenergo" ilggadējo skolēnu konkursu "Fizmix eksperiments" pērn pirmo reizi noslēdza ar fizikas festivālu – grandiozu publisku pasākumu ar plašu izglītojoši izklaidējošu programmu. Pirmais festivāls pulcēja vairāk nekā 2500 apmeklētāju, un pasākuma apmeklētāju aptaujā iegūts pārliecinošs atbalsts turpināt veidot festivālu kā ikgadēju tradīciju, stāsta Patrīcija Pārpuce, konkursa koordinatore.

Šogad "Fizmix eksperiments" fizikas festivālā ar radošām un izglītojošām aktivitātēm piedalīsies gan akadēmiskās vides pārstāvji – skolas un universitātes, piemēram, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola, gan ar nozari saistītas organizācijas un uzņēmumi.

Festivāla programmā apmeklētāji varēs izmērīt gaismas ātrumu ar šokolādi, izaicināt prātu loģiskajā domāšanā, pārcelties virtuālās realitātes pasaulē, sacensties reakcijas ātruma spēlē, iekāpt laika mašīnā un iejusties Tomasa Edisona lomā, nobaudīt gardumus ar šķidrā slāpekļa pildījumu, uzbūvēt lidmašīnu, kļūt par drona pilotu, kopā ar "Aerodium" tehnisko inženieri iekļūt Holivudas kino aizkulisēs, ienirt okeāna dzīlēs Latvijas brīvās niršanas rekordistes stāstos, lidot kosmosā.

Brīvdabas skatuves programmā būs konkursi ar vērtīgām balvām, iedvesmojošu lektoru stāsti un jauniešu vidū populāri mūziķi – grupa "Sudden Lights" un dziedātāja Adriana Miglāne.

Fizikas festivāla dienā norisināsies arī "Fizmix eksperiments" 8. un 9. klašu erudīcijas konkurss, kurā par zinošākās komandas titulu sacentīsies 64 komandas no visas Latvijas. Komandu finālspēlei uz brīvdabas skatuves varēs just līdzi ikviens apmeklētājs.

Fizikas festivāls notiks 11. maijā Rīgas Kongresu namā un tā laukumā no pulksten 11 līdz 17. Pasākums ir bez maksas. Festivāla detalizēta programma būs zināma 29. aprīlī un ir atrodama šajā vietnē.

Tags

Kvantu fizika Latvenergo Skolēns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form