Leļļu teātris jaunajā sezonā sola neparastus iestudējumus bērniem un pieaugušajiem
Foto: Publicitātes foto

1. augustā Latvijas Leļļu teātra Lielajā zālē direktors Vilnis Beķeris un mākslinieciskais vadītājs Ģirts Šolis sveica kolektīvu ar sezonas atklāšanu, paužot pārliecību, ka šī sezona nesīs daudz interesantu izaicinājumu gan mākslinieciskajam, gan tehniskajam, gan administratīvajam personālam. Jaunajā sezonā paredzēti vismaz 11 jauniestudējumi abās teātra trupās, repertuāru papildinot gan ar teātra štata režisoru, gan pašmāju un ārzemju viesrežisoru darbiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Teātra galvenais režisors par jauno sezonu stāsta: "Mums priekšā ir gana dinamisks darba cēliens, īpaši sezonas pirmajā pusē. Jau 2. augustā sākas mēģinājumi pie trīs jaunām izrādēm, kuru pirmizrādes paredzētas septembrī un oktobrī. Pats strādāju pie latviešu autores Evijas Gulbes bērnu stāstiņu "Koko un Riko" iestudējuma, kam pirmizrāde gaidāma 10. septembrī. Visu neatklāšu, bet varu tikai pačukstēt, ka šajā izrādē ļoti liela loma būs visai neparastiem ritma instrumentiem, vecākiem jārēķinās, ka bērni arī mājās pēc izrādes apmeklēšanas varētu nebūt gluži klusi. Mana kursabiedrene Laura Čaupale sāks darbu pie Eno Rauda darba "Naksitrallīši", kam pirmizrāde paredzēta 6. oktobrī – viņai tā būs debija Leļļu teātrī.

Savukārt krievu trupa sezonu uzsāks ar Antuāna de Sent-Ekziperī pasaules literatūras pērles "Mazais princis" iestudējumu Vijas Blūzmas režijā.

Tas ir tikai sezonas sākums. Ar nepacietību gaidām arī divus ļoti neparastus iestudējumus pieaugušo un jauniešu auditorijai – nīderlandiešu režisora Dudas Paivas iestudēto "Zelta zirgu" un šveiciešu režisora Dāvida Džovanzanas veidoto "Romeo un Džuljeta", kas noteikti nebūs klasiskas šo darbu interpretācijas. Tā kā darba mums netrūks, aktieri būs noslogoti, savukārt skatītājus gaida daudz kas jauns un interesants."

Teātrī vēl pēdējās dienas rit intensīvi remontdarbi, jo no 5. augusta, kad durvis tiks vērtas arī skatītājiem, jaunā veidolā tos sagaidīs 1. stāva telpas. Teātra garderobes un tualešu daļa vasarā piedzīvojusi pamatīgas pārvērtības, kļūstot gan vizuāli, gan funkcionāli patīkamākas mazajiem un lielajiem skatītājiem. Telpu tehnisko un vizuālo risinājumu veidojis dizaina birojs "H2E" un dizainere Ingūna Elere, informē teātra mārketinga un komunikāciju nodaļas vadītāja Rūta Petrauska.

Ar Latvijas Leļļu teātra augusta un septembra repertuāru un jaunumiem iespējams iepazīties teātra mājaslapā.

Tags

Ģirts Šolis Latvijas Leļļu teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form