Līdz gada beigām skolās sāks plašu pusaudžu izglītošanas kampaņu par seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumiem
Foto: Shutterstock

Lai pusaudžiem sniegtu zināšanas un veidotu izpratni par seksualitāti kā cilvēka dabisku un būtisku personības sastāvdaļu, no 2015. gada oktobra līdz decembrim Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) visā Latvijā organizēs izglītojošas nodarbības 8. - 10. klašu un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem.

Nodarbības vadīs iepriekš sagatavoti skolas pedagogi vai biedrības "Papardes zieds" speciālisti, atbilstoši skolēnu vecumam un zināšanu līmenim, izvēloties piemērotāko tēmu. Piemēram, raksturīgākās fiziskās un emocionālās izmaiņas pusaudžu vecumā, attiecību veidošanās un savstarpējā atbildība, Latvijā pieejamās kontracepcijas metodes vai seksuāli transmisīvās infekcijas slimības, portālu Cālis.lv informēja SPKC Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja.

Izglītojošo pasākumu laikā arī skolu pedagogi tiks sagatavoti darbam ar skolēniem, izmantojot SPKC izstrādātos metodiskos ieteikumus par reproduktīvās veselības, dzimumattīstības, attiecību veidošanas un atbildības jautājumiem.

Nodarbībās tiks izmantotas arī SPKC sagatavotās mācību filmas "Meitenes, puiši un pubertāte" un "Attiecības un veselība - mana atbildība!", kā arī nepieciešamības gadījumā varēs saņemt speciālistu (ginekologa, urologa, sabiedrības veselības speciālista) konsultāciju par seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumiem.

Kopumā paredzēts īstenot 220 pasākumus (vismaz 30 pasākumus katrā Latvijas reģionā), kuros plānots izglītot vairāk nekā 4400 jauniešus.

Tags

Papardes zieds Pusaudzis Seksualitāte Slimību profilakses un kontroles centrs

Comment Form