gudrs bērns
Foto: PantherMedia/Scanpix

14. un 15.martā Lielbritānijā, Bredfordā jau piekto reizi notiks diasporas nedēļas nogales skolu skolotāju seminārs, kas pulcēs vairāk nekā 40 skolotājus no 22 latviešu skoliņām Lielbritānijā un Īrijā. Seminārā pārrunās diasporai aktuālos jautājumus izglītībā, piemēram, Latvijas valsts plānoto atbalstu izglītībai diasporā šajā gadā, mācīšanas paņēmienus radošai latviešu valodas apguvei pirmsskolā un sākumskolā nedēļas nogales skolās.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tāpat skolotāji tiks iepazīstināti ar aktualitātēm latviešu valodas mācību metodikā, ar jaunākajiem mācību materiāliem un elektroniskajiem resursiem. Savukārt skolotājas no Kārlovas latviešu mākslas skolas "Dzintars", Bredfordas latviešu skolas "Saulespuķe" un Portadaunas latviešu skolas "Zīļuks" seminārā vadīs meistarklases, portālu "Cālis.lv" informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Seminārā atklāšanas uzrunu teiks Latvijas Ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē Andris Teikmanis, IZM Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta vecākā eksperte valsts valodas politikas jomā Zaiga Sneibe, Latviešu valodas aģentūras direktors Jānis Valdmanis, kā arī Pasaules Brīvo latviešu apvienības un Eiropas Latviešu apvienības pārstāvji.

Semināru skolotājiem diasporā organizē Latviešu Nacionālā padome Lielbritānijā un Latviešu valodas aģentūra, un jau trešo gadu tas tiek rīkots ar IZM budžeta programmas "Valsts valodas politika un pārvalde" līdzfinansējumu.

IZM norāda, ka tā sniedz sistemātisku atbalstu latviešu valodas un kultūras apguvē diasporas skolēniem, skolotājiem un bērnu vecākiem, tostarp organizē skolotāju tālākizglītības pasākumus, latviešu valodas apguves nometnes bērniem, nepieciešamo mācību un metodisko līdzekļu izstrādi, sniedz materiāli tehnisku atbalstu diasporas nedēļas nogales skolām. Latviešu valodu bērni un jaunieši apgūst 22 valstīs aptuveni 100 nedēļas nogales skolās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Andris Teikmanis Izglītības un zinātnes ministrija Latviešu valodas aģentūra
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form