Liepājā sāksies topošo audžuģimeņu un adoptētāju apmācība
Foto: Shutterstock

Sestdien, 8. februārī, sāksies kārtējā apmācību programma "Izaugt ģimenē" topošajām audžuģimenēm un adoptētājiem, kuru organizē Kurzemes ģimeņu atbalsta centrs "Liepāja". Apmācībās var pieteikties gan ģimenes, kuras jau sadarbojas ar bāriņtiesu, gan arī interesenti, kuri tikai apsver domu kļūt par audžuģimeni vai adoptētāju kādam bez ģimenes palikušam bērnam, informē Liepājas pilsētas Sociālais dienests.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mācības notiks sešas sestdienas – līdz 15. martam, programmas ilgums – 50 akadēmiskās stundas, kas ietver gan teorētiskās, gan praktiskās nodarbības.

"5 soļu apmācību programmu" izstrādājuši vadošie Latvijas speciālisti, nodarbības vadīs zinoši lektori un psihologi, savā pieredzē dalīsies arī pieredzējušas audžuģimenes. Nodarbībās tiks iekļautas tēmas par bērna sagaidīšanu un ienākšanu ģimenē, par tikšanos organizēšanu ar bioloģisko ģimeni, bērna attīstību un traumatiskās pieredzes pārvarēšanu, audžuģimeņu tiesībām un pienākumiem, atbalsta sistēmu audžuģimenēm utt. Iekļauta arī tēma par šķiršanos no bērna gadījumos, kad viņš tiek adoptēts vai atgriezts bioloģiskajā ģimenē.

Noslēgumā apmācību dalībnieki kārtos noslēguma pārbaudījumu, kas ietver daudzpakāpju novērtēšanu: pašvērtējumu, ekspertu viedokli, grupas atgriezenisko saiti, teorētisko un praktisko zināšanu novērtēšanu, zināšanu testu un sociālās situācijas analīzi. Apmācību dalībnieki saņems apliecību par mācību programmas apguvi, lai varētu iegūt audžuģimenes statusu.

Šobrīd mācībām jau pieteikušies trīs topošie adoptētāji un sešas topošās audžuģimenes. Interesenti var pievienoties apmācību grupai arī pēc pirmās apmācību nodarbības.

Informācija un pieteikšanās apmācībām pa tālruņa numuru 29110236 (centra vadītāja Guna Krēgere-Medne) vai rakstot uz epastu centrsliepaja@atbalstafonds.lv .

Kurzemes reģiona Ģimeņu atbalsta centrs "Liepāja" Jaunliepājā, Brīvības ielā 9 darbojas kopš 2018. gada, un ar savu audžuģimeņu atbalsta programmas daudzveidīgo piedāvājumu ikdienā ir liels atbalsts audžuģimenēm un ģimenēm ar bērniem. Pēc speciālistu atzinuma, centrs ar savu piedāvājumu un atbalsta programmu audžuģimenēm ir atzīts par vienu no labākajiem Latvijā.

Informācijai:

Liepājā ir 26 audžuģimenes, audžuģimenēs Liepājā un ārpus Liepājas šobrīd tiek audzināti pavisam 54 Liepājas bērni.

Liepājas pašvaldībā tiek sniegts atbalsts audžuģimenēm papildus valsts piešķirtajam finansējumam: pabalsts bērna uzturam 300 eiro mēnesī, pašvaldības atlīdzība par audžuģimenes pienākumu pildīšanu 150 eiro mēnesī, pabalsts bērna apģērba un apavu iegādei līdz 220 eiro gadā, 100 eiro mācību piederumu iegādei gadā, pabalsts mīkstā inventāra iegādei līdz 80 eiro gadā, pabalsts bērna veselības uzlabošanai līdz 100 eiro gadā un sadzīves apstākļu uzlabošanai līdz 1500 eiro reizi piecos gados, kā arī veselības apdrošināšanas polise audžuģimenei. Audžuģimeņu vecākiem tiek piedāvāts arī "Atelpas brīža" pakalpojums līdz 10 diennaktīm gadā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Liepāja Adopcija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form