Ginekoloģe dr. Ilze Lieljure
Foto: Dr. Ilze Lieljure

Lasītājas jautājums: Aptuveni gadu lietoju hormonālās tabletes, sākotnēji Logest, patreiz – Cilest. Lietojot Logest, aptuveni pie 10 –13 tabletes man parādās asiņaini izdalījumi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Vasarā – pludmalē pēkšņi pat sāku asiņot. Asiņoju pāris dienas, tad asiņošana pati no sevis pārtraucās. Sāku apmeklēt citu ārstu un lietot citas tabletes, tabletes lietoju trešo ciklu, tad pēkšņi pēc 10. tabletes izlietošanas sākās smērējoši izdalījumi, ar katru dienu vairāk, tad sākās sākotnēji neliela, tad intensīvāka asiņošana, patreiz asiņošana kļūst mazāk intensīva. Asinis ir tīras, bez nepatīkamas smakas, sāpju man nav. Esmu neilgā laika posmā pārbaudījusies vairākkārt pat pie vairākiem ārstiem, nekādu izmaiņu man nav ticis atklāts. Ginekoloģe Veselības centrā 4 izvirzīja hipotēzi, ka esmu pārāk emocionāla. Var jau būt, bet uzskatu, ka šādas asiņošanas neliecina, ka ar manu veselību ir viss kārtībā, sakiet lūdzu kur un pie kāda speciālista man griezties.

Atbild Latvijas Ģimenes Centra ginekoloģe dr. Ilze Lieljure:

Uz Jūsu jautājumu precīzi atbildēt nevaru, jo nezinu, vai asiņaino izdalījumu parādīšanās gadījumā Jūs turpināt lietot tabletes vai arī pārtraucat tās lietot. Tāpat varbūt Jums bijusi kādu saslimšana, kad esat lietojusi citus medikamentus.

Kas attiecas uz hormonālo kontracepciju, tad labākais speciālists, kurš varētu dot padomu, ir ginekologs. Varbūt vēlreiz vajadzētu aiziet pie ārsta un pārrunāt problēmu.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form