Mākslas muzejā būs apskatāma izstāde bērniem par dzīvnieku attēlojumu mākslā
Foto: Normunds Brasliņš

No 15. septembra līdz 28. oktobrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) būs skatāma īpaši bērnu auditorijai veidota izstāde "Kurš kuram draugs?", kas aicina muzeja mazākos apmeklētājus iepazīt dzīvnieku attēlojumu mākslas darbos, rosinot domāt par tādām vērtībām kā draudzība, uzticība, līdzjūtība, mīlestība un atbildība.

Projekta mērķis ir runāt ar bērniem par tēmām, kas ir nozīmīgas, iepazīstot apkārtējo vidi. Nosaukums "Kurš kuram draugs?" raksturo bērna pasaules atklāšanas formu – uzdot jautājumus un kā svarīgu mērauklu izvirzīt attiecības ģimenē un sabiedrībā, ziņo Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pārstāve Nataļja Sujunšalijeva.

LNMM krājumā atrodas vairāki desmiti mākslinieciski spilgtu gleznu, grafikas lapu un skulptūru, kurās iemūžināti dzīvnieku tēli. Tie atklāj dažādus mijiedarbības modeļus starp cilvēku-cilvēku, cilvēku-dzīvnieku un dzīvnieku-dzīvnieku. Izstādes apmeklētāji sastaps cilvēka tuvākos mazos un lielos faunas pārstāvjus – suņus, kaķus, zirgus, mājputnus un citus lauku sētas iemītniekus. Dzīvnieka klātbūtne mājsaimniecībās jau sen ir pašsaprotama parādība. Atskatoties vēsturē, redzam, ka sākotnēji tie vairāk palīdzējuši fiziski smagos darbos, bet vēlāk kļuvuši cilvēkam par būtisku draudzības, atbalsta, prieka devēju un pat modes aksesuāru. Ekspozīcijai izvēlētie mākslas darbi sevišķi koncentrējas uz draudzības, uzticības un mīlestības jūtu atainojumu starp cilvēku-bērnu un kopto, loloto mājdzīvnieku, atgādinot visiem zināmo atziņu, ka esam atbildīgi par tiem, ko pieradinām.

Izstādē aplūkojami darbi no Latvijas Nacionāla mākslas muzeja glezniecības, grafikas un tēlniecības kolekcijām, kas aptver laika periodu no 19. gadsimta beigām līdz 21. gadsimtam. Ekspozīcijā redzēsiet gan atzītu animālijas žanra meistaru, piemēram, Johana Heinriha Baumaņa, Ādama Alkšņa un Teodora Zaļkalna darbus, gan arī dzīvnieka un cilvēka attiecību portretējumu ievērojamu latviešu mākslinieku – Jaņa Rozentāla, Jēkaba Bīnes, Jāņa Rikmaņa, Kārļa Krauzes, Kārļa Padega, Dainas Riņķes, Ērikas Gulbes, Laimas Eglītes, Guntas Liepiņas-Grīvas, Ērika Apaļā u.c. – daiļradē.

Jāatzīmē, ka izstādes tematikā un iekārtojumā ņemtas vērā konkrētās mērķauditorijas intereses, uztveres spējas un paradumi. Bērni sastapsies ar viņiem piemērotu eksponātu izvietošanas augstumu, pavadošo tekstuālo apjomu, kā arī atsevišķām telpām radošām un interaktīvām nodarbēm, kas ļaus bagātināt muzeja apmeklējuma pieredzi.

Izstādes apskatei un dalībai pasākumos LNMM aicina pieteikt arī bērnudārzu un sākumskolas skolēnu grupas, rakstot uz e-pastu ekskursijas@lnmm.lv.

Izstādes "Kurš kuram draugs?" atklāšana norisināsies 15. septembrī pulksten 12.

Biļešu cenas:
Apmeklētājiem grupā, kurā ir vismaz 10 personas (neskaitot grupas vadītāju – pedagogu vai gidu), piemēro 20 procentu atlaidi. Grupas vadītājam ieeja bez maksas.
Pieaugušie: 3 eiro
Studenti, pensionāri: 1,50 eiro
Skolēni: 0,50 eiro
Ģimenes biļete (1–2 pieaugušie ar 1–4 bērniem vai viena daudzbērnu ģimene): 5-7 eiro
Gada biļetes īpašniekiem izstādes apskate bez maksas.

Source

Cālis.lv

Tags

Bērni Izstādes Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form