Māte savu nepaklausīgo meitu no ASV izsūta uz Sibīriju
Foto: Privātais arhīvs

Vecākiem ir visdažādākās metodes, kā savaldīt dumpīgus tīņus. Nereti kā drauds tiek piesaukta izsūtīšana uz Sibīriju. Tiesa, kāda ASV iedzīvotāja Natālija Robertsa nolēmusi ar tukšiem draudiem neaprobežoties un savu 15 gadus veco meitu patiesi aizsūtījusi uz tālo zemi, tur meiteni arī atstājot, vēstī "The Washington Post".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par neparasto gadījumu ieinteresējušies ārvalstu mediji, kas uzmeklējuši gan Natāliju, gan Sofiju, noskaidrojot abu pušu viedokļus.

Kā stāsta nu jau 17 gadu vecās Sofijas Petrovas Robertsas māte, viņas meita bijusi nevaldāma – regulāri klaiņojusi, zagusi naudu, lietojusi narkotikas un absolūti nerespektējusi Natālijas viedokli, tādēļ meitenes ikdienā bijušas nepieciešamas radikālas pārmaiņas, lai dumpīgo pusaudzi atgrieztu uz pareizā ceļa.

Mātes teiktajam Sofija daļēji piekrīt, tomēr uzsverot, ka pārmaiņām nav bijis jābūt tik dramatiskām.

Jāpiebilst, ka pusaudze dzimusi Krievijā un ir valsts pilsone. Meitenes māte savu vīru pameta, kad Sofija bija divi gadi, abām pārceļoties uz Amerikas Savienotajām Valstīm.

Cīnoties ar meitenes nevaldāmo raksturu, Natālija 2011. gada martā paziņoja, ka meitai jādodas ciemos pie Sofijas tēva radiem uz Sibīriju, kur tiks pavadītas trīs nedēļas.

Sākotnēji meitene pret ceļojumu izturējās noraidoši, tomēr beigās pieņēma mātes ideju, uzskatot, ka apskatīt valsti, kurā nav būts kopš agras bērnības, varētu būt aizraujoši.

Kad Sofija nolaidās Sibīrijā, meitenes māte viņai piezvanīja, atklājot, ka atgriešanās nav paredzēta.

Tā kā meitene nerunāja krieviski un nevienu, izņemot tēvu, kurš izrādījās grādīgā cienītājs, nepazina, sākums svešajā valstī Sofijai bija sevišķi grūts.

Tēvam meiteni fiziski iespaidojot, Sofija no dzimtās pilsētiņas aizbēga uz Novosibirsku. Sākotnēji meitene centās atgriezties mājās, lūdzot palīdzību Amerikas vēstniecībai, tomēr Krievijas pilsonības dēļ Sofijai šī palīdzība bija liegta.

Šobrīd, gaidot pilngadības iestāšanos, kas meitenei atvieglos dokumentu kārtošanu, lai dotos mājup, Sofijas liktenis atkarīgs no mātes labvēlības – ja meita šķitīs pietiekami mainījusies, Natālija savu atvasi nogādās mājās jau Ziemassvētkos, bet, ja meitene nebūs zaudējusi savu nepakļāvīgo raksturu, Sofijai vēl kādu laiku nāksies uzturēties Sibīrijas trimdā.

Lai atgrieztos ASV, Sofija uzsākusi dažādas sociālās kampaņas, izmantojot internetu. Meitenes iespaidi pieejami gan vietnē YouTube.com, gan Facebook.com.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form