Mātes dienai veltītie koncerti un svētku pasākumi Rīgā
Foto: Shutterstock

Svētdien, 14. maijā, tiek atzīmēta Mātes diena. Lai gan daudzi, protams, šo dienu pavadīs savā ģimenes lokā, tomēr ir vērts padomāt, vai neaiziet arī uz kādu skaistu koncertu, lai paklausītos mīļas un sirsnīgas dziesmas, kas veltītas māmiņām. Rīgā notiks vairāki Mātes dienai un Starptautiskajai ģimenes dienai veltīti koncerti un svētku pasākumi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rīgas kultūras centros un Sv. Pētera baznīcā notiks vairāki koncerti un sirsnīgi pasākumi, kas būs veltīti māmiņām un vecmāmiņām. Vairāki nedēļas nogalē rīkotie pasākumi būs veltīti arī Starptautiskajai ģimenes dienai, kuru atzīmē 15. maijā. Ieeja svētku pasākumos ir bez maksas.

Jau sestdien, 13. maijā, muzejā "Rīgas Jūgendstila centrs", atzīmējot Starptautisko ģimenes dienu, tiks rīkotas teatralizētas ekskursijas. Tās sāksies pulksten 10, 12, 14 un 16. Savukārt 14. maijā par godu māmiņām muzejā pulksten 13 un 15 būs koncerts "Es savai māmiņai", kurā piedalīsies Jāzepa Mediņa Rīgas 1. Mūzikas skolas audzēkņi un koncertmeistare Santa Puriņa.

Svētdien, 14. maijā, pulksten 17 māmiņām veltīts koncerts "Mans stāsts" notiks Kultūras pilī "Ziemeļblāzma". Tajā piedalīsies aktieri Rēzija Kalniņa un Gints Andžāns, dziedātāji Marts Kristiāns Kalniņš, Ieva Akuratere, Olga Rajecka un Ginta Krievkalna, dziedošais aktieris Varis Vētra, kā arī Latvijas Radio bērnu ansamblis "Dzeguzīte". Par koncerta muzikālo noformējumu rūpēsies grupa "Vintāža".

Īpašajā svētku koncertā, kas būs kā emocionāls un personisks stāsts par mūsu mīļajām mammām, iemīļotie mākslinieki ne tikai dziedās, bet arī atklās stāstus un atmiņas par savām mīļajām un īpašajām mammām, un programmā iekļauta gan Vara Vētras dziesma "Māmiņai", kas jau kļuvusi par Mātes dienas himnu un tituldziesmu, gan māsas un brāļa – Rēzijas Kalniņas un Marta Kristiāna Kalniņa – sirsnīgs apsveikums visām Latvijas mammām; Olga Rajecka dziedās dziesmu "Saullēkts", kas tapusi laikā, kad viņa gaidīja savu meitu Mariju, savukārt Ieva Akuratere izpildīs dziesmu, ko ir sarakstījusi, kad bija sava dēla Matīsa gaidībās.

Koncertā skanēs arī Imanta Kalniņa dziesma "Princesīte un trubadūrs", Raimonda Paula dziesma "Circenīša Ziemassvētki", Adriana Kukuvasa dziesma "Atgriežoties", Raimonda Paula dziesma "Upei pāri", Guntara Rača (mūzika un vārdi) dziesma "Kur dzīvo laime", Raimonda Paula dziesma "Rausis" un daudzas citi pazīstami un mīļi skaņdarbi. Programmā gaidāmas arī citas sirsnīgas tikšanās, apsveikumi un pārsteigumi!

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ielūgumi uz koncertu pirms tā būs pieejami Kultūras pils "Ziemeļblāzma" informācijas centrā. Viena persona varēs saņemt četrus ielūgumus.

Turpat, "Ziemeļblāzmā", tikai pulksten 12 būs arī koncerts "Pavasari gaida viņa, visa dzīva radībiņa", kurā piedalīsies tautas deju ansambļa "Zelta sietiņš" dejotāju grupas.

Klausītāji gaidīti arī 14. maijā pulksten 14 pasaules un tautas mūzikas grupas "Zāle" koncertā "Viņa", kas notiks kultūras centrā "Imanta", kā arī Kārļa Kazāka koncertā "Sirsnīgais miers", kas būs dzirdams kultūras centrā "Iļģuciems". Jauks svētku noskaņas koncerts "Saules mirkli dāvājot" būs arī Brīvības gatves 266 telpās, kur uzstāsies soliste Evita Pehlaka un VEF Kultūras pils vokālais ansamblis "Poppy".

Svētku pasākumi notiks ne tikai kultūras centros, bet arī baznīcās. Rīgas Domā pulksten 15 būs labdarības koncerts "Uzzied eņģeļu koks" ar Pāvula Jurjāna mūzikas skolas vijolnieku ansambļa un simfoniskā orķestra, kā arī kamerkora "Cantus" piedalīšanos. Šajā koncertā ieeja ir par ziedojumiem. Savukārt pulksten 17 Rīgas Sv. Pētera baznīcā dziedās jauktais koris "Domino" diriģenta Eduarda Fiskoviča vadībā koncertā "Satikšanās".

Plašāka pasākumu programma pieejama "Kultura.riga.lv".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ģimene Mātes diena Rīgas Jūgendstila centrs Ziemeļblāzma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form