Maznodrošināto un daudzbērnu ģimenēm dāvina 700 biļetes uz koncerttūri 'Klusa nakts, svēta nakts'
Foto: Shutterstock

Svinot Franca Ksavera Grūbera (Franz Xaver Gruber) Ziemassvētku dziesmas "Klusa nakts, svēta nakts" 200 jubileju, ar svētku koncertprogrammu no 9. līdz 26. decembrim septiņās Latvijas baznīcās viesosies vokālā grupa "Putni", ģitārists Matīss Čudars, klavesīniste Ieva Saliete un klarnetists Jēkabs Nīmanis. Organizatori un koncertiem ielūdz arī 700 maznodrošinātos un bērnus no ģimenēm.

"Pirmssvētku laikā, kad visapkārt valda iepirkšanās bums, starp mums ir cilvēki, kuriem nepietiek naudas savām primārajām vajadzībām, nemaz nerunājot par iespēju garīgi bagātināties. Tādēļ šī koncertu tūre mums ir īpaša ar to, ka mēs, koncertu organizētāji sadarbībā ar baznīcu draudzēm, pašvaldību sociālajiem dienestiem un Latvijas daudzbērnu ģimeņu asociāciju uz koncertiem esam uzaicinājuši aptuveni 700 maznodrošinātos un daudzbērnu ģimenes. Lai arī mēs esam vērsušies pie daudziem, arī zināmiem uzņēmumiem atbalstīt mūsu ierosmi, tomēr mūsu aicinājumam atsaucās tikai divi uzņēmumi, kuri vēlējās palikt anonīmi, tādēļ lielāko daļu no izmaksām nosedzam mēs paši," informē menedžmenta kompānijas "Digg Deep Mgmt" valdes loceklis Aldis Hofmanis. "Mēs ļoti novērtētu, ja tomēr vēl kāds uzņēmējs vēlētos iesaistīties mūsu iniciatīvā un apmaksāt biļetes uz koncertiem maznodrošinātajiem un daudzbērnu ģimenēm."

"Katru gadu klausītājus cenšamies iepriecināt ar ko jaunu, kvalitatīvu un skaistu. Mūsu jauno programmu iedvesmojusi viesošanās vēsturiskajā Stille Nacht kapelā Austrijā, kur savulaik Francs Grūbers pirmoreiz dziedāja "Klusa nakts, svēta nakts". Dziesma mūsdienās tulkota vairāk nekā 140 valodās, kļuvusi par Ziemassvētku himnu un iekļauta UNESCO nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. "Klusa nakts, svēta nakts" simbolizē mieru, prieku un svētku sajūtu – šīs ir vērtības, ko Ziemassvētku laikā gribam sniegt arī saviem klausītājiem," stāsta vokālās grupas "Putni" vadītāja Antra Dreģe. "Oriģinālu skanējumu koncerta programmai šogad piešķirs arī neparastais instrumentu sastāvs: Ieva Saliete klausītājus iepazīstinās ar viduslaiku klavesīna īpašo toni, savukārt Matīss Čudars un Jēkabs Nīmanis "Putnu" balsis kuplinās ar ģitāras un klarnetes partijām."

Matīss Čudars, ko pazīstam kā vienu no labākajiem jaunās paaudzes latviešu džeza ģitāristiem, speciāli šai programmai radījis jaundarbu "Es nomodā par tevi palecos", kur satiekas trīs savstarpēji ļoti atšķirīgu autoru – Ivetas Šimkus, Arvīda Ulmes un Aivara Neibarta – dzejas rindas. Tās, Matīsa Čudara mūzikā ietērptas, veido vienotu organismu – ceļojumu no introvertas apceres par dzīves mistēriju, cauri mīlestības apliecinājumiem pret Dievu, uz ekstravertu dzīvotprieku. Koncertā būs iespējams dzirdēt arī komponista versiju dziesmai "Klusa nakts, svēta nakts" un darbu "Gaismas Dievs", kas tapis, iedvesmojoties no Jēkaba Graubiņa melodijas.

Savas versijas Ziemassvētku dziesmām piedāvā arī komponists Jēkabs Nīmanis, kura aranžējumā skanēs gan "Klusa nakts, svēta nakts", gan Jāzepa Vītola "Dievs, mīļais tētiņ". Savukārt, Ievas Salietes izpildījumā varēsim dzirdēt vairākas daļas no Codex de Faenza – 15. gadsimta manuskripta, kurš līdz mūsdienām atnesis senākos taustiņmūzikas darbus.

Dziesmas "Klusa nakts, svēta nakts" 200 gadu jubilejas koncerti notiks:

  • Svētdien, 9.12. pulksten 17 Ķekavas Ev. luteriskajā baznīcā
  • Piektdien, 14.12 pulksten 19 Ogres Ev. luteriskajā baznīcā
  • Svētdien, 16.12. pulksten 19 Rīgas Jaunajā Svētās Ģertrūdes Ev. lut. baznīcā
  • Sestdien, 22.12. pulksten 19 Smiltenes Ev. luteriskajā baznīcā
  • Svētdien, 23.12. pulksten 18 Liepājas Sv. Jāzepa katedrālē
  • Otrdien, 25.12. pulksten 18 Kuldīgas Sv. Annas Ev. lut. baznīcā
  • Trešdien, 26.12. pulksten 17 Dobeles Ev. luteriskajā baznīcā

Biļešu cenas iepriekšpārdošanā Biļešu paradīzes kasēs 10 eiro. Koncerta dienā biļetes varēs iegādāties stundu pirms koncerta pie ieejas baznīcā, biļešu cena 12 eiro. Koncertā Rīgā ieeja par ziedojumiem.

Source

Cālis.lv

Tags

Daudzbērnu ģimene Iveta Šimkus Jēkabs Nīmanis Matīss Čudars UNESCO
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form