Mazos mūzikas cienītājus aicina uz koncertuzvedumu 'LeNeSOns un Mendelszona ceļojumi'
Foto: Publicitātes attēli

Sestdien, 4. martā, Lielajā ģildē aktieri Artūrs Putniņš un Anastasija Rekuta-Džordževiča un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) diriģenta Andra Vecumnieka vadībā izrādīs koncertuzvedumu bērniem "LeNeSOns un Mendelszona ceļojumi". Mazākie klausītāji komponista Fēliksa Mendelszona simfoniskās mūzikas pavadībā varēs doties neaizmirstamos piedzīvojumos kopā ar lelli LeNeSOnu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iemīļoto bērnu draugu uz skatuves varēs redzēt divreiz – pulksten 11 bilingvālā izrādē krievu valodā un latviešu valodā, savukārt pulksten 14 – izrādē latviešu valodā. Starpbrīdī koncerta apmeklētāji aicināti piedalīties radošās aktivitātēs.

Vācu komponists Fēlikss Mendelszons-Bartoldi mākslas pasauli iepazina agri un dzīves laikā agrīnā romantisma tradīcijā radīja nozīmīgu simfoniskās un klaviermūzikas mantojumu, kas tiek augstu vērtēts arī mūsdienās. Lai gan visplašāk viņš pazīstams kā mūzikas lugai "Sapnis vasaras naktī" autors, kurā iekļauts arī populārais "Kāzu maršs", koncerta programmā dzirdēsim ne mazāk ievērojamus meistara uvertīru, simfoniju un Vijolkoncerta fragmentus.

Kā stāsta LNSO komunikācijas konsultante Anna Babre, šajā aizraujošajā notikumā, nepieceļoties no savām sēdvietām koncertzālē, mazie klausītāji un viņu ģimenes varēs doties jūras braucienā, pa ceļam apskatot dažādas pasaules malas – Skotiju (uvertīras "Hebrīdi" un Trešās "Skotijas" simfonijas muzikālajā noformējumā) un Itāliju (Ceturtās "Itāļu" simfonijas fragmentu skanējumā). Savukārt koncerta otrajā daļā LeNeSOns klausītājus vedīs sapņu un pasaku valstībā (mūzikas lugai "Sapnis vasaras naktī" un Vijolkoncerta fragmentu atskaņojumā). Starpbrīdī koncerta apmeklētājiem tiks dota iespēja iesaistīties radošās aktivitātēs, kas sasaistītas ar tēliem un norisēm koncertuzvedumā.

Darbu pie koncertcikla turpina režisore Paula Pļavniece, dramaturgs Klāvs Mellis un māksliniece Evita Bēta. 4. marta koncertā ar lelli LeNeSOnu draudzēsies Latvijas Leļļu teātra aktieris Artūrs Putniņš un aktrise Anastasija Rekuta-Džordževiča. Pie diriģenta pults varēs redzēt cikla māksliniecisko vadītāju Andri Vecumnieku. Vijoļkoncerta fragmentu izpildījumā uz skatuves pievienosies arī Emīla Dārziņa mūzikas skolas audzēknes-solistes: Sofija Vasecka izrādē pulksten 11 un Lueta Žagare izrādē pulksten 14.

Uz izrādēm 4. martā, kā arī uz turpmākajiem LeNeSOna koncertiem, biļetes iespējams iegādāties Lielās ģildes kasēs un "Biļešu paradīzē".

Atbalstot daudzbērnu ģimenes, piedāvājumā ir arī biļetes ar 30 procentu atlaidi – 3+ Goda ģimenes karšu īpašniekiem.

Norādītās biļešu cenas ir vienādas gan bērniem (6+), gan pieaugušajiem. Bērniem līdz piecu gadu vecumam (ieskaitot), kas neaizņem atsevišķu sēdvietu, jāiegādājas īpaša biļete par 1,50 eiro Lielās ģildes kasē koncerta dienā.

Koncerta apmeklētāji aicināti ierasties uz koncertu vismaz pusstundu pirms koncerta, izvairoties no drūzmēšanās un ieņemot vietas zālē savlaicīgi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.