Mediķus apmācīs konsultācijas sniegšanā sievietei, kura vēlas veikt abortu
Foto: stock.xchng

Šobrīd aborta konsultācijā tiek sniegta tikai medicīniska rakstura informācija, kas attiecas uz grūtniecības mākslīgu pārtraukšanu, taču netiek sniegta cita informācija, kas varētu nodrošināt pietiekami plašu skatījumu uz konkrēto situāciju un tās risinājumiem, kas ļautu sievietei pieņemt optimālāko lēmumu, norāda Veselības ministrija (VM). Taču otrdien, 17. septembrī, valdība apstiprināja Apmācības programmas saturu, kurā tiks iekļauti arī iepriekš minētie punkti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Konsultācijas mērķis būtu sniegt detalizētu informāciju par grūtniecības pārtraukšanas gaitu, riskiem, kā arī alternatīvām izvēlēm, lai sagatavotu sievieti pārdomāta, apzināta un konkrētajai situācijai atbilstošākā lēmuma pieņemšanai, tostarp sniegt informāciju par sociālajām garantijām gan grūtniecēm, gan topošajam bērnam, iespējamo juridisko un psiholoģisko atbalstu.

Nacionālā veselības dienesta tīmekļa vietnē būs pieejama informācija par to, kurās ārstniecības iestādēs un pie kuriem speciālistiem konsultācija būs pieejama. Grūtniecei šo informāciju sniegs ginekologs, dzemdību speciālists vai ģimenes ārsts, pie kura grūtniece būs vērsusies grūtniecības mākslīgai pārtraukšanai.

Ārstniecības personām, kuras būs tiesīgas sniegt konsultāciju grūtniecei, programmā ir iekļautas tādas tēmas kā, piemēram, grūtniecības mākslīga pārtraukšana, kontracepcija, ārstniecības personas rīcība gadījumā, ja paciente ir HIV inficēta, grūtniecības mākslīgas pārtraukšanas tiesiskie un psihoemocionālie aspekti, komunikācija ar pacienti un citas.

VM norādīja, ka līdz ar izmaiņām paredzams, ka administratīvais slogs varētu nebūtiski palielināties izglītības iestādēm, kuras realizēs minēto izglītības programmu, organizējot sešu stundu apmācības. Šobrīd gan neesot zināma informācija par izglītības iestādēm, kuras īstenos minēto izglītības programmu, izņemot Rīgas Stradiņa universitāti.

Tāpat VM atzina, ka administratīvais slogs varētu palielināties arī ārstniecības personām, kuras izvēlēsies apgūt izglītības programmu, jo programmas apguvei būs jāparedz laiks un finanšu līdzekļi.

Šobrīd nav zināms ārstniecības personu skaits, kuras vēlēsies apgūt konkrēto izglītības programmu, piebilda ministrijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aborts Grūtniece Grūtniecība Nacionālais Veselības dienests
0
HIV
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form